PARTNER PORTALU
  • BGK

Majówka w Zakopanem cieszy się wielkim zainteresowaniem turystów

  • PAP    28 kwietnia 2014 - 13:46
Majówka w Zakopanem cieszy się wielkim zainteresowaniem turystów

- Większość miejsc hotelowych na przedłużony majowy weekend w Zakopanem jest już zajęta. Turyści najchętniej wybierają pokoje o wysokim standardzie i z dodatkowymi atrakcjami, np. animacjami dla dzieci - powiedziała Ewa Kurek z Biura Promocji Zakopanego.
Ceny noclegów w Zakopanem nie zmieniły się od ubiegłego roku: w popularnych prywatnych kwaterach wahają się między 40 a 80 zł od osoby za dobę pobytu, natomiast w hotelach ceny zaczynają się od około 100 zł i sięgają 300 zł.

"Z informacji przekazanych przez hotelarzy wynika, że od 65 do 90 procent miejsc w hotelach na długi majowy weekend jest już zarezerwowana, ale im bliżej pierwszego maja tym więcej rezerwacji" - powiedziała Kurek.

Czytaj też:  Zakopane: nowe zasady na Krupówkach

W tym roku turyści rezerwują przeważnie krótkie pobyty w Zakopanem - na trzy lub cztery dni. Największą popularnością cieszą się oferty sprzedawane w pakiecie, to znaczy pokój, wyżywienie plus atrakcje dodatkowe, jak np. animacje dla dzieci, basen oraz spa. Zdecydowanie mniej niż w ubiegłym roku jest rezerwacji długoterminowych na co najmniej tydzień. W ubiegłym roku za sprawą kalendarza świąt, można było zaplanować dłuższy wypoczynek.

Właściciele popularnych pod Giewontem kwater prywatnych nadal mają sporo miejsc. Zdaniem pracowników Biura Promocji sporo gości kwater i pensjonatów nie rezerwuje z wyprzedzeniem pokoi, robi to dopiero na miejscu. "Turyści czekają do ostatniej chwili, bo czekają na dobrą pogodę. W pierwszej kolejności zapełniają się kwatery blisko centrum - goście często pytają o odległość od Krupówek. Później zapełniają się pensjonaty na obrzeżach miasta" - dodała Kurek.

Masowe przyjazdy do Zakopanego zaczną się już w środę po południu, a najwięcej gości przyjedzie pod Tatry pierwszego maja.

Zdaniem touroperatorów, majówka w Zakopanem cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów. Jolanta Wochna z Grupy Trip posiadającej trzy wysokiej klasy hotele w Zakopanem zauważa, że w tym roku zaledwie dwa tygodnie dzielą święta wielkanocne od weekendu majowego. "To dość krótki okres czasu i w związku z tym można domniemywać, że ktoś, kto wyjechał na Wielkanoc w góry, raczej nie będzie planował kolejnego wyjazdu na majówkę" - powiedziała.

W Zakopanem jest oficjalnie zarejestrowanych łącznie ponad 27 tys. miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach i kwaterach prywatnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.