PARTNER PORTALU
  • BGK

Majówka z Polską

  • AT    23 kwietnia 2012 - 20:16
Majówka z Polską

Już niedługo Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i obchodzony wspólny z nim Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja. Prezydent RP Bronisław Komorowski zaprasza wszystkich Polaków do udziału w akcji "Majówka z Polską", polegającej na zamanifestowaniu przywiązania do narodowych barw.
- Kolejny już raz 2 i 3 maja na biało-czerwono podświetlony zostanie Pałac Prezydencki. Pragnąłbym bardzo, aby w tych dniach również inne budynki publiczne, a także domy, ulice, place i inne miejsca na wsiach, w miastach i miasteczkach, zostały udekorowane na biało i czerwono. (...) W tym szczególnym okresie zachęcam również do noszenia biało-czerwonych kotylionów - napisał prezydent Komorowski w liście, który kilka dni temu trafił na biurko marszałka Piotra Całbeckiego.

- Intencją głowy naszego państwa jest, byśmy majowe święta obchodzili wspólnie i powszechnie nie tylko publicznie, ale też prywatnie. Jestem przekonany, że tak właśnie powinno być, dlatego serdecznie popieram apel pana prezydenta. Wierzę, że zyska on pozytywny oddźwięk na Kujawach i Pomorzu - podkreśla marszałek Całbecki (zabierz głos/oceń marszałka).

Prezydent Komorowski zapowiada wyróżnienie samorządów terytorialnych, które w ramach "Majówki z Polską" najpiękniej udekorują lub świątecznie oświetlą ważne budowle lub miejsca. Wyróżnienia zostaną wręczone w Dniu Samorządu Terytorialnego, obchodzonym 27 maja.

Zobacz list prezydenta Komorowskiego w dziale multimedia

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.