Majsterkowanie w teatrze

Chociaż prawie wszystkie krakowskie teatry są nieczynne w sierpniu, to jednak Teatr Nowy wystawia sztuki, Teatr Bagatela prezentuje swoje komediowe hity, a Teatr Łaźnia Nowa organizuje warsztaty artystyczno-edukacyjne dla dzieci.
Majsterkowanie w teatrze
Przedstawiciele teatrów w Krakowie powiedzieli, że czas wakacji jest przeważnie czasem urlopów i remontów budynków teatralnych. Tylko nieliczne teatry są otwarte dla widza.

Jak poinformowało biuro promocji Teatru Bagatela, instytucja jest czynna w lecie. Z myślą o wakacyjnym widzu teatr przygotował Letni Festiwal Komedii, będący przeglądem najlepszych komedii wystawianych na jego deskach. W ramach festiwalu pokazane zostaną: „Wieczór Kawalerski”, „Boeing Boeing, czyli odlotowe narzeczone”, „Szalone nożyczki”, „Mayday”.

Ponadto teatr zorganizował tzw. akcję „happy hours”, która polega na zakupie jednego biletu na widowisko w normalnej cenie, a drugiego biletu tylko za złotówkę. W ramach „happy hours” w najbliższy weekend (3, 4, 5 sierpnia) będzie można zobaczyć „Seks nocy letniej”, a w kolejny (10, 11, 12 sierpnia) – „Kochanków nie z tej ziemi”.

Sierpniowe przedstawienia Teatru Bagatela odbędą się na dużej scenie.
Również Teatr Nowy nie zapomniał o wakacyjnym widzu. Piotr Sieklucki z Teatru Nowego powiedział, że w najbliższy piątek w klubie Drukarnia teatr zaprezentuje koncert-spektakl pt. „Moskwa– Pietuszki”. W murach teatru krakowianie i turyści zobaczą w czwartek i piątek (9, 10 sierpnia) „Lubiewo”, a sobotę i niedzielę (25, 26 sierpnia) sztukę pt. „Griga”.

W cenę biletu na wakacyjne przedstawienie w Teatrze Nowym jest wliczony napój. Działalności w lecie nie zawiesił także Teatr Łaźnia Nowa. Jego przedstawicielka Anna Szczygieł wyjaśniła, że teatr chce skończyć z wakacyjnym zastojem. W tym roku zorganizował plenerowe artystyczno-edukacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia odbywają się do końca sierpnia na nowohuckich osiedlach. Są poświęcone m.in. sztukom audiowizualnym, majsterkowaniu, szydełkowaniu, recyklingowi, pokazom mody retro.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE