PARTNER PORTALU
  • BGK

Majsterkowanie w teatrze

  • PAP    1 sierpnia 2012 - 08:50
Majsterkowanie w teatrze

Chociaż prawie wszystkie krakowskie teatry są nieczynne w sierpniu, to jednak Teatr Nowy wystawia sztuki, Teatr Bagatela prezentuje swoje komediowe hity, a Teatr Łaźnia Nowa organizuje warsztaty artystyczno-edukacyjne dla dzieci.
Przedstawiciele teatrów w Krakowie powiedzieli, że czas wakacji jest przeważnie czasem urlopów i remontów budynków teatralnych. Tylko nieliczne teatry są otwarte dla widza.

Jak poinformowało biuro promocji Teatru Bagatela, instytucja jest czynna w lecie. Z myślą o wakacyjnym widzu teatr przygotował Letni Festiwal Komedii, będący przeglądem najlepszych komedii wystawianych na jego deskach. W ramach festiwalu pokazane zostaną: „Wieczór Kawalerski”, „Boeing Boeing, czyli odlotowe narzeczone”, „Szalone nożyczki”, „Mayday”.

Ponadto teatr zorganizował tzw. akcję „happy hours”, która polega na zakupie jednego biletu na widowisko w normalnej cenie, a drugiego biletu tylko za złotówkę. W ramach „happy hours” w najbliższy weekend (3, 4, 5 sierpnia) będzie można zobaczyć „Seks nocy letniej”, a w kolejny (10, 11, 12 sierpnia) – „Kochanków nie z tej ziemi”.

Sierpniowe przedstawienia Teatru Bagatela odbędą się na dużej scenie.
Również Teatr Nowy nie zapomniał o wakacyjnym widzu. Piotr Sieklucki z Teatru Nowego powiedział, że w najbliższy piątek w klubie Drukarnia teatr zaprezentuje koncert-spektakl pt. „Moskwa– Pietuszki”. W murach teatru krakowianie i turyści zobaczą w czwartek i piątek (9, 10 sierpnia) „Lubiewo”, a sobotę i niedzielę (25, 26 sierpnia) sztukę pt. „Griga”.

W cenę biletu na wakacyjne przedstawienie w Teatrze Nowym jest wliczony napój. Działalności w lecie nie zawiesił także Teatr Łaźnia Nowa. Jego przedstawicielka Anna Szczygieł wyjaśniła, że teatr chce skończyć z wakacyjnym zastojem. W tym roku zorganizował plenerowe artystyczno-edukacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia odbywają się do końca sierpnia na nowohuckich osiedlach. Są poświęcone m.in. sztukom audiowizualnym, majsterkowaniu, szydełkowaniu, recyklingowi, pokazom mody retro.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.