PARTNER PORTALU
  • BGK

Mała gmina walczy z mafią

  • PAP/aw    22 lipca 2015 - 07:46

Tablice z zakazem wstępu dla mafii z Kalabrii ustawiono w małym mieście koło Mediolanu. Okolice te cieszą się od lat ponurą sławą jako miejsce, gdzie osiadły i rozpoczęły przestępczy proceder i działalność biznesową gangi kalabryjskiej mafii 'ndranghety.
"Do tej gminy 'ndrangheta nie ma prawa wstępu", "Tu gangi mafijne nie są mile widziane" - takie napisy widnieją na dużych biało-niebieskich tablicach, przypominających znaki drogowe. Pojawiły się one na rogatkach i na ulicach miasteczka Trezzano sul Naviglio, liczącego 18 tysięcy mieszkańców.

Burmistrz chce uwolnić miasto od gangów mafijnych

Ich pomysłodawcą jest burmistrz Fabio Bottero.

Region Lombardia boryka się z coraz większym problemem przenikania mafijnych gangów z południa Włoch, zwłaszcza z Kalabrii, do tamtejszego biznesu i finansów. Właśnie w Trezzano sul Naviglio, jak wynika z ustaleń śledczych, ich obecność jest szczególnie duża.

"Trezzano chce uwolnić się od gangów mafijnych. W naszym mieście znajdują się siedziby firm o międzynarodowej renomie, a nie można usunąć problemu związanego z obecnością grup przestępczości zorganizowanej"- wyjaśnił burmistrz.

Jego pomysł ustawienia zaskakujących tablic popiera krajowe stowarzyszenie gmin, które od kilku miesięcy prowadzi we Włoszech kampanię "100 miejscowości przeciwko mafii".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.