Małe firmy na wschodzie trzymają się mocno

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 01-07-2010
  • drukuj
Firmy ze wschodnich województw mają mniej problemów z zatorami płatniczymi niż firmy w innych regionach.
Małe firmy na wschodzie trzymają się mocno

Firma Indicator zapytała przedsiębiorców z mniejszymi niż 3,2 mln zł obrotami, czy mieli problemy z zatorami w zeszłym roku. Najrzadziej skarżyli się na nie przedsiębiorcy z województw: podkarpackiego, podlaskiego i lubelskiego. Najczęściej mieli z nimi problemy w regionie centralnym, czyli na Mazowszu, w Wielkopolskiem i w Łódzkiem. Tu na nieterminowe otrzymywanie płatności zwracał uwagę prawie co piąty przedsiębiorca – informuje „Rzeczpospolita”.

Podobnie wyglądają dane o upadłościach firm. Tych jest znacznie mniej na ścianie wschodniej niż w pozostałych województwach i ich liczba nie rośnie. Tymczasem w bardziej uprzemysłowionych i bogatszych województwach: dolnośląskim, mazowieckim, małopolskim, śląskim i wielkopolskim, upadłości było w tym roku więcej.

Zdaniem specjalistów firmy na wschodzie kraju prowadzą swój biznes bardziej zachowawczo i mniej ryzykownie. Rzadziej decydują się na wspieranie się kredytem kupieckim niż inni. Wynika to stąd, że głównie są to firmy małe i średnie. Wytwarzają na lokalne rynki, znają swoich kontrahentów i dbają o dobre z nimi stosunki – podaje „Rzeczpospolita”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE