PARTNER PORTALU
  • BGK

Mali mieszkańcy stolicy będą mieli swoje radio

  • PAP    24 sierpnia 2010 - 19:57

Fundacja na rzecz Rozwoju Dzieci "Bajka" wygrała konkurs Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na wyspecjalizowane radio w Warszawie. Fundacja chce stworzyć radio dla dzieci.
O rozstrzygnięciu we wtorek konkursu na "rozpowszechnienie programu radiowego wyspecjalizowanego ze względu na tematykę lub adresata" poinformował Krzysztof Luft z KRRiT. Konkurs został ogłoszony w lutym.

- W ogłoszeniu nie było podanej kategorii odbiorców radia. Było kilka ciekawych propozycji, m.in. radio sportowe, językowe. Ale Fundacja 'Bajka' w największym stopniu spełniała wymagania konkursowe. Zaproponowała bardzo oryginalny program dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat i ich rodziców - powiedział Luft. Jak dodał, radio ma być całodobowe. Nie wiadomo jednak, kiedy ruszy.

Koncesja jest przyznana na 10 lat. Fundacji przyznano częstotliwość 87,8 MHz.

Zgodnie z ogłoszeniem konkursowym, w radiu mają być "nadawane m.in. audycje słowne i inne przekazy słowne lub elementy słowne w audycjach słowno-muzycznych realizujące wybraną specjalizację programu. Utwory słowno-muzyczne i muzyczne w programie wyspecjalizowanym ze względu na adresata mają być dostosowane do tej specjalizacji".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.