Mało wniosków od poszkodowanych rolników

Tylko trzy wnioski o pomoc złożyli dotąd w lubelskim rolnicy, którzy z powodu klęsk żywiołowych ponieśli straty w majątku trwałym swoich gospodarstw. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski do 26 listopada.
Pomoc dotyczy sytuacji, gdy w wyniku powodzi, ulewnych deszczy, obsunięcia ziemi, wichur czy innych tego rodzaju zjawisk, rolnicy doznali strat w uprawach, a jednocześnie zniszczeniu uległy środki trwałe, czyli budynki czy sprzęt rolniczy - wyjaśnił w środę zastępca dyrektora oddziału ARiMR w Lublinie Andrzej Mróz.

Agencja rozpoczęła przyjmowanie takich wniosków 15 października. Dotychczas wnioski o pomoc w łącznej wysokości 137,5 tys. zł złożyło trzech rolników z woj. lubelskiego: dwóch z gminy Wilków, a jeden z gminy Jastków. Rolnicy zostali poszkodowani przez wichury i mróz, uszkodzeniu uległy m.in. opryskiwacze i inny sprzęt w gospodarstwach sadowniczych.

Przyjmowanie wniosków będzie trwało do 26 listopada. W lubelskim oddziale Agencji nie spodziewają się, że będzie ich wiele, w tym roku nie było tu dotkliwych klęsk żywiołowych. "Nasze województwo w tym roku zostało oszczędzone" - przyznał Mróz.

W całym kraju rolnicy złożyli 221 wniosków o pomoc w łącznej wysokości 27,8 mln zł. Najwięcej - 176 wniosków - wpłynęło od rolników z Mazowsza.

ARiMR dla rolników w całym kraju ma około 200 mln zł. Pomoc dla jednego rolnika nie może przekroczyć 300 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE