PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolska bedzie współpracować z uczelnią

  • PAP    10 listopada 2010 - 15:38
Małopolska bedzie współpracować z uczelnią

Władze Małopolski będą współpracować z Uniwersytetem Jagiellońskim w rozwijaniu turystyki w regionie.
Chodzi m.in. o monitorowanie ruchu turystycznego, organizowanie konferencji i szkoleń, wsparcie i doradztwo przy tworzeniu nowej oferty dla gości Małopolski. Marszałek województwa Marek Nawara i rektor UJ Karol Musioł podpisali w środę porozumienie o współpracy.

W 2009 r. Małopolskę odwiedziło 8,5 mln turystów. Dla większości z nich głównym celem podróży był Kraków. "Chcemy ten ruch turystyczny rozproszyć, by goście odwiedzali także inne miejscowości" - mówił marszałek Nawara.

Jak podkreślił, Małopolska ma być regionem turystyki oraz wiedzy i innowacji, a żeby dobrze zaplanować rozwój turystyczny potrzebna jest pomoc intelektualna i badawcza uczelni.

"Mamy znakomitych specjalistów od zarządzania turystyką. Z kolei dla Uniwersytetu bardzo cenni będą wykładowcy - praktycy, którzy od lat pracują w tej branży" - mówił rektor UJ Karol Musioł.

Władze województwa już korzystają z pracy naukowców m.in. z wyników badań koniunktury w turystyce czy metodologii badań ruchu turystycznego.

"Podczas prezydencji Polski w UE w Krakowie ma się odbyć Forum Turystyczne. Chcemy, by naukowcy uczestniczyli w jego przygotowaniu" - mówiła dyrektor departamentu promocji i turystyki Urzędu Marszałkowskiego Elżbieta Kantor. Dodała, że dla obu stron porozumienia najważniejsze jest stworzenie partnerskich relacji, dzięki którym niemal natychmiast można reagować na problemy pojawiające się w branży turystycznej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.