PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolska bliżej Ukrainy

  • KB    18 marca 2010 - 08:55

Małopolska od lat współpracuje Ukrainą w dziedzinie turystyki i kultury. Teraz władze regionu chcą postawić na ściślejsze kontakty gospodarcze.
W środę, 17 marca marszałek małopolski Marek Nawara i przewodniczący sejmiku Andrzej Sztorc spotkali się z ambasadorem Ukrainy w Polsce Oleksandrem Motsykiem. Podczas rozmów uzgodniono m.in. szczegóły Ukraińsko-Polskiej Konferencji Ekonomicznej w Krakowie oraz Ukraińsko-Polskiego Forum Ekonomicznego w Warszawie.

Małopolska od lat współpracuje z obwodami: Lwowskim i Iwano-Frankiwskim m.in. w dziedzinie turystyki, kultury, przy realizacji projektów ukazujących wspólną przeszłość. Teraz władze regionu chcą postawić na ściślejsze kontakty gospodarcze.

Ma w tym pomóc m.in. planowana konferencja ekonomiczna, która odbędzie się 29 kwietnia w centrum konferencyjnym w Tomaszowicach. Podczas imprezy organizowanej przez Konsulat Generalny Ukrainy w Krakowie, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i krakowską Izbę Przemysłowo-Handlową (IPH) mają spotkać się przedstawiciele izb przemysłowo-handlowych, przedsiębiorcy, bankierzy, konsultanci, przedstawiciele organizacji pozarządowych. Planowane jest m.in. podpisanie umowy o współpracy Zakarpackiej i Krakowskiej IPH.

Władze Małopolski zadeklarowały pomoc Ukrainie przy tworzeniu Ochotniczych Straży Pożarnych na Ukrainie, gdzie nie ma takich jednostek. Marszałek Marek Nawara i przewodniczący Andrzej Sztorc zaprosili ukraińskich ochotników na przeszkolenie do Małopolski i zapowiedzieli, że możliwe jest także przekazanie sprzętu.   

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.