Małopolska promuje się w Hiszpanii

17 października w Madrycie odbyły się warsztaty adresowane do hiszpańskiej branży turystycznej połączone z prezentacją oferty turystyki religijnej Małopolski.
Małopolska promuje się w Hiszpanii
- W ostatnich latach w Małopolsce obserwuje się stały wzrost zainteresowania turystyką religijną. W 2011 roku do jej stolicy przyjechało aż 1 mln 200 tys. turystów religijnych, czyli o ponad pół mln więcej niż w roku 2009. Tym razem religijno-kulturowe bogactwa Krakowa i Małopolski zaprezentowano w sercu Hiszpanii - podaje Anna Bandura z Agencja Promocji Miast i Regionów w Krakowie.

Hiszpański workshop został zorganizowany w ramach projektu unijnego „Promocja oferty turystyki religijnej Małopolski na arenie międzynarodowej”. Stanowił element kampanii podnoszącej konkurencyjność Małopolski poprzez wykreowanie wizerunku regionu i marki Krakowa jako europejskiego centrum religijnego.

- Religijny potencjał Małopolski został zaprezentowany w Hiszpanii nie bez powodu. Z tego kraju przyjeżdża do regionu największy odsetek pielgrzymów, a podróże hiszpańskich turystów są coraz częściej motywowane religijnie. W 2011 roku cel religijny przyjazdu do regionu deklarowało 4,4 % wszystkich zagranicznych turystów przy 2,2 % rok wcześniej. Władze województwa pragną wykorzystać istniejący religijno-kulturowy potencjał, co zdecydowanie zwiększy ruch turystyczny i tym samym spowoduje wzrost gospodarczy regionu - donosi Bandura.

- To pierwsza tego rodzaju kampania prezentująca religijne walory naszego województwa. Mamy nadzieję, że dzięki realizacji działań promujących turystykę pielgrzymkową Kraków stanie się największym centrum religijnym Europy i będzie rozpoznawalny wśród pielgrzymów na całym świecie - deklaruje Elżbieta Kantor, dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego – Pamiętajmy jednak, że turystyka religijna dynamicznie rozwija się nie tylko w Krakowie, ale i w całej Małopolsce – dodaje dyrektor Kantor.

Do małopolskich atrakcji religijnych zalicza się ponad 120 sanktuariów o randze krajowej, międzynarodowej i ponadregionalnej, na czele z największym centrum światowego kultu Bożego Miłosierdzia - Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Małopolska jak żaden inny region może poszczycić się tak dużą liczbą miejsc związanych z postacią Jana Pawła II.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE