Małopolska propozycja kulturalna

Zarząd regionu wybrał do dofinansowania 15 projektów dotyczących organizacji imprez kulturalnych. Na ich dofinansowanie przeznaczył 9,5 mln zł. Pochłoną ponad 21,1 mln zł.
Małopolska propozycja kulturalna

Promowanie zapomnianych tradycji z przełomu XIX i XX wieku na Podhalu, warsztaty tańca współczesnego, w wyniku których powstanie spektakl wykorzystujący multimedialne środki przekazu, Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty – to tylko niektóre przedsięwzięcia, które otrzymają dofinansowanie w ramach regionalnego programu operacyjnego.

Ponad 999 tys. dofinansowania dostanie Krakowskie Biuro Festiwalowe na zorganizowanie w 2011 r. w Krakowie Festiwalu Muzyki Filmowej. Przedsięwzięcie ma kosztować 2,3 mln zł. Podczas tej edycji imprezy pierwszy raz zostanie zorganizowany koncert związany z muzyką do gier komputerowych.

W trakcie koncertu będą przedstawione i zagrane najlepsze i najbardziej znane utwory muzyczne z wszystkich trzech części filmu „Piraci z Karaibów”. Odbędzie się także premiera suity z filmu „Czas Honoru”. Nowością będzie przedstawienie utworów muzycznych ze ścieżek dźwiękowych przygotowanych do filmów o Harrym Potterze. Koncert został zaplanowany z myślą o najmłodszych widzach.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko” otrzyma 394 tys. zł na zorganizowanie 7. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, który odbędzie się w czerwcu 2011 r. na Rynku Głównym w Krakowie. Przygotowanie przedsięwzięcia pochłonie milion złotych. Nowym elementem projektu będzie zaproszenie wszystkich 12 finalistów, do wzięcia udziału w warsztatach, w czasie których będą rozwijać śpiew solowy, ruch sceniczny, kształcenie słuchu, uczyć się harmonii i pracować z logoterapeutą nad niedoskonałościami wymowy. Ponadto w 2011 r. fundacja planuje zaprosić do festiwalu kolejny kraj – Bułgarię.

Mościckie Centrum Kultury, które organizuje Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta w Tarnowie otrzyma 401 tys. zł na projekt o wartości 958 tys. zł. W ramach tej imprezy odbędą się m.in. warsztaty z doskonalenia techniki tańca współczesnego. W wyniku przeprowadzenia warsztatów powstanie spektakl, który wykorzysta multimedialne środki przekazu.

273 tys. zł wsparcia otrzyma Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem na zorganizowanie przedsięwzięcia pod gasłem „Zakopane reanimacja”. Jego celem jest przede wszystkim przypomnienie tradycji powstałych na przełomie XIX i XX wieku. Cały projekt kosztuje 547 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE