PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolska propozycja kulturalna

  • JL    27 sierpnia 2010 - 10:00
Małopolska propozycja kulturalna

Zarząd regionu wybrał do dofinansowania 15 projektów dotyczących organizacji imprez kulturalnych. Na ich dofinansowanie przeznaczył 9,5 mln zł. Pochłoną ponad 21,1 mln zł.
Promowanie zapomnianych tradycji z przełomu XIX i XX wieku na Podhalu, warsztaty tańca współczesnego, w wyniku których powstanie spektakl wykorzystujący multimedialne środki przekazu, Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty – to tylko niektóre przedsięwzięcia, które otrzymają dofinansowanie w ramach regionalnego programu operacyjnego.

Ponad 999 tys. dofinansowania dostanie Krakowskie Biuro Festiwalowe na zorganizowanie w 2011 r. w Krakowie Festiwalu Muzyki Filmowej. Przedsięwzięcie ma kosztować 2,3 mln zł. Podczas tej edycji imprezy pierwszy raz zostanie zorganizowany koncert związany z muzyką do gier komputerowych.

W trakcie koncertu będą przedstawione i zagrane najlepsze i najbardziej znane utwory muzyczne z wszystkich trzech części filmu „Piraci z Karaibów”. Odbędzie się także premiera suity z filmu „Czas Honoru”. Nowością będzie przedstawienie utworów muzycznych ze ścieżek dźwiękowych przygotowanych do filmów o Harrym Potterze. Koncert został zaplanowany z myślą o najmłodszych widzach.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko” otrzyma 394 tys. zł na zorganizowanie 7. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, który odbędzie się w czerwcu 2011 r. na Rynku Głównym w Krakowie. Przygotowanie przedsięwzięcia pochłonie milion złotych. Nowym elementem projektu będzie zaproszenie wszystkich 12 finalistów, do wzięcia udziału w warsztatach, w czasie których będą rozwijać śpiew solowy, ruch sceniczny, kształcenie słuchu, uczyć się harmonii i pracować z logoterapeutą nad niedoskonałościami wymowy. Ponadto w 2011 r. fundacja planuje zaprosić do festiwalu kolejny kraj – Bułgarię.

Mościckie Centrum Kultury, które organizuje Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta w Tarnowie otrzyma 401 tys. zł na projekt o wartości 958 tys. zł. W ramach tej imprezy odbędą się m.in. warsztaty z doskonalenia techniki tańca współczesnego. W wyniku przeprowadzenia warsztatów powstanie spektakl, który wykorzysta multimedialne środki przekazu.

273 tys. zł wsparcia otrzyma Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem na zorganizowanie przedsięwzięcia pod gasłem „Zakopane reanimacja”. Jego celem jest przede wszystkim przypomnienie tradycji powstałych na przełomie XIX i XX wieku. Cały projekt kosztuje 547 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.