PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolska wesprze tranfer wiedzy do biznesu

  • lk    1 grudnia 2010 - 12:31
Małopolska wesprze tranfer wiedzy do biznesu

Małopolska wprowadza model transferu informacji, dzięki któremu jednostki naukowe będą mogły współpracować z przedsiębiorstwami tak, aby prowadzone badania naukowe w większym stopniu podlegały komercjalizacji.
We wtorek, 30 listopada marszałek Marek Nawara i wicemarszałek Roman Ciepiela przekazali Krzysztofowi Pawłowskiemu – prezesowi Fundacji Rozwoju Edukacji i Nauki (FREN) umowę partnerską dotyczącą projektu "SPIN - Model transferu innowacji w Małopolsce".

Projekt "SPIN - Model transferu innowacji w Małopolsce", realizowany w ramach Priorytetu VIII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, ma na celu opracowanie i wdrożenie w naszym regionie modelu regionalnego systemu, w którym innowacje powstają w odpowiedzi na zapotrzebowanie ich odbiorców (typu "pull") i są wspólnie przez generatora i odbiorcę wdrażane.

Projekt, którego partnerem będzie teraz Fundacja Rozwoju Edukacji i Nauki z siedzibą w Tarnowie, będzie realizowany we współpracy z przedsiębiorcami, uczelniami oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Działania będą prowadzone w całym województwie, ale będą się koncentrować w Małopolsce południowo-wschodniej, w powiatach o niskich wskaźnikach przedsiębiorczości i innowacyjności. Budżet projektu wynosi 11 mln zł.

- To ważny projekt, który pozwoli na najlepsze wykorzystanie potencjału Małopolski – zaznaczył marszałek Nawara. Władze regionu wspierają także małopolskie uczelnie: na ten cel zakontraktowane jest już ponad 360 mln zł.

W pierwszym etapie realizacji projektu (listopad 2010 – czerwiec 2011) zostanie wykonana pogłębiona analiza i diagnoza problemu, w ramach której zbadany zostanie stan wiedzy na świecie dotyczący modeli regionalnego systemu innowacyjnego, rynku technologicznego, najlepszych praktyk związanych z innowacjami.

W drugim etapie przeprowadzone zostaną testy wstępnych modeli SPIN, dopracowane wszystkie ich elementy oraz procedury i narzędzia. Ten etap obejmuje także ewaluację i upowszechnianie ostatecznej wersji modelu SPIN.

Czytaj też:

Powstanie lotnicze centrum technologiczne

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.