PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolski Urząd Marszałkowski zachęca do zamiany smartfona na przejażdżkę rowerem

  • KDS    4 sierpnia 2017 - 15:03
Małopolski Urząd Marszałkowski zachęca do zamiany smartfona na przejażdżkę rowerem
Tylko 5 osób z ponad 40 zdecydowało się oddać telefon i wybrać się na przejażdżkę rowerem (fot. malopolska.pl )

Wyjątkową akcję zachęcającą mieszkańców i turystów do odłożenia telefonów i spędzenia aktywnie czasu przeprowadził Małopolski Urząd Marszałkowski. Ponad 40 osobom zaproponował zamianę smartfona na ... przejażdżkę rowerem. Niewielu zdecydowało się jednak rozstać z telefonem. 

- Wszechobecne uzależnienie od urządzeń cyfrowych dotyka zarówno dorosłych jak i dzieci. Jeszcze kilkanaście lat temu dzieci najchętniej spędzały swój czas bawiąc się z rówieśnikami na polu, a największą karą był dla nich szlaban na wyjścia na podwórko. Dziś sytuacja się odwróciła. Coraz więcej uwagi poświęcają ekranom swoich telefonów komórkowych – mówi Jacek Krupa, marszałek Małopolski. Jak wyjaśnia, organizując eksperyment społeczny Małopolska chciała nie tylko zwrócić uwagę na ten problem, ale także pokazać możliwe rozwiązanie. 

Na czym polegało wyzwanie? Podczas akcji mieszkańcy i turyści przechodzący przez rynek w Niepołomicach otrzymani nietypową propozycję. Poproszono ich, by oddali swój telefon, który trafiał do zamkniętej skrzyni. W tym czasie mieli wybrać się na rowerową przejażdżkę trasą biegnącą przez Puszczę Niepołomicką.

Na taki krok zdecydowało się zaledwie 5 z ponad 40 zapytanych osób. W nagrodę za odwagę uczestnicy akcji otrzymali wyjątkowe nagrody - rowery. 

Eksperyment zorganizowany w ramach kampanii "Małopolska na rowery". Jak tłumaczą urzędnicy, jej celem jest pokazanie, że jazda na rowerze w Małopolsce może być atrakcyjną formą spędzania czasu, także w dzisiejszym, coraz bardziej cyfrowym świecie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Chyba z głodu to wymyślaj, 2017-08-04 20:55:25

    Proponuję aby oddawać też portfele - będzie lżej...