PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie chce zatrzymać turystów na dłużej

  • bad    10 grudnia 2014 - 20:52
Małopolskie chce zatrzymać turystów na dłużej

Fot. malopolskie.pl

– Musimy zrobić wszystko, żeby zatrzymać turystów w Małopolsce na dłużej – by nie przyjeżdżali tylko na weekend, ale na kilka dni. Tylko wtedy będą mogli lepiej poznać ten region i się nim zachwycić – podkreślał podczas otwarcia VII Gremium Ekspertów Turystyki Leszek Zegzda, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego i prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.
Gremium Ekspertów Turystyki to jedno z ważniejszych spotkań dla osób związanych z branżą turystyczną. Ósma jego edycja gości tym razem w Małopolsce. Przez dwa dni w Krakowie i Suchej Beskidzkiej będą toczyć się debaty na najważniejsze tematy związane z turystyką.

Czytaj też: Od czego zależy potencjał turystyczny województw?

– Co roku do Małopolski przyjeżdża 13 milionów osób. Wynik ten faktycznie robi wrażenie, ale martwi co innego – że turyści zostają u nas zaledwie trzy dni, odwiedzając stereotypowo: Kraków, Wieliczkę i Oświęcim. Potem wyjeżdżają, poznając nasz region bardzo pobieżnie – podkreślał w czasie otwarcia gremium Leszek Zegzda – A przecież to zaledwie ułamek tego, czym możemy się pochwalić. W końcu aż 14 z 29 obiektów wpisanych na listę UNESCO znajduje się właśnie w Małopolsce – dodał.

Czytaj też: Kraków bije kolejne turystyczne rekordy

Innowacje w turystyce, trendy, sytuacje kryzysowe w hotelarstwie – to tylko niektóre z tematów poruszanych w czasie obrad i warsztatów w ramach VII Gremium. Już wiadomo, że owocem tych debat będzie publikacja naukowa, a także wnioski, które mają zostać przekazane m.in. Ministerstwu Sportu i Turystyki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.