PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie: Halny zrywał dachy i przewracał drzewa w górach

  • PAP/MN    5 marca 2017 - 09:30
Małopolskie: Halny zrywał dachy i przewracał drzewa w górach
Małopolscy strażacy interweniowali niemal 120 razy. (zdj. ilustracyjne/pixabay)

• Silny wiatr halny, wiejący na południu Małopolski w nocy z soboty na niedzielę (4-5 marca) uszkodził dachy na 20 budynkach, wywrócił setki drzew i uszkodził linie energetyczne.

• Małopolscy strażacy interweniowali niemal 120 razy. Najwięcej zdarzeń związanych z silnym wiatrem było w powiecie tatrzańskim.
"Głównie usuwaliśmy z dróg jezdni i posesji powalone drzewa, tam gdzie zagrażały bezpieczeństwu ludzi. Silny wiatr nadal wieje na południu Małopolski, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności" - powiedział w niedzielę rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

W Tatrach w nocy wiatr osiągał prędkość w porywach do 144 km na godz., a w Zakopanem wiało z prędkością 100 km na godz. W nocy policja zamknęła drogę prowadzącą z ronda pod Kuźnicami w kierunku Cyrhli w Zakopanem.

Silny wiatr uszkodził 20 budynków głównie zrywając blachę z poszycia dachowego. Halny uszkodził między innymi budynek szkoły podstawowej numer 7 w Zakopanem Cyrhli. W nocy na drodze Oswalda Balzera, czyli trakcie łączącym Zakopane z Morskim Okiem pomiędzy powalonym i drzewami w dwóch samochodach zostało uwięzionych 6 osób.

Wiatr zrywał także linie energetyczne. W nocy bez prądu byłą część mieszkańców Zakopanego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.