PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie: na Kasprowym ponad 2 m śniegu. Trudna sytuacja na drogach

  • aw/PAP    29 grudnia 2017 - 11:27

Intensywne opady śniegu znacznie pogorszyły w piątek (29 grudnia) warunki drogowe na podhalańskich drogach. Choć zakopianka jest przejezdna, to na odcinku Nowy Targ–Zakopane służby drogowe nie nadążają z usuwaniem brei – poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Krzysztof Waksmundzki.
Drogi lokalne pod Tatrami są białe, a samochody ślizgają się na podjazdach

W nocy z czwartku na piątek w Zakopanem spadło około 25-30 cm śniegu. Na Kasprowym Wierchu leżą już ponad 2 metry śniegu, a termometry na szczycie pokazują 10 stopni mrozu.

"Warunki drogowe są zdecydowanie trudne. Mamy bardzo duży ruch pojazdów. Już od godzin porannych zakopianka miejscami lekko się korkowała i z godziny na godzinę aut przybywa. Wiele osób chce przywitać Nowy Rok pod Tatrami i spodziewamy się coraz większego ruchu" - powiedział Waksmundzki.

Policja zaleca kierowcom unikanie jazdy zakopianką, czyli skręcenie w Chabówce na Czarny Dunajec i dalej przez Chochołów do Zakopanego. Turystom w Zakopanem policja radzi pozostawić samochody przy miejscach zakwaterowania i poruszanie się pieszo lub komunikacją miejską.

W Tatrach wzrosło zagrożenie lawinowe do drugiego, umiarkowanego stopnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.