Malta najlepszą atrakcją w Wielkopolsce

Kompleks sportowo-rekreacyjny Malta został uznany za najlepszą atrakcję turystyczną Wielkopolski w rankingu Polska Travel – Narodowego Portalu Turystycznego.
Malta najlepszą atrakcją w Wielkopolsce
Kompleks sportowo-rekreacyjny Malta został uznany za najlepszą atrakcję turystyczną Wielkopolski. Fot. Poznań.pl

Wyboru top 5 atrakcji dokonywali internauci na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

O tytuł najlepszej atrakcji turystycznej w Wielkopolsce Malta rywalizowała z Zamkiem w Kórniku, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, poznańskim Starym Miastem oraz Wielkopolskim Parkiem Narodowym. Na kompleks sportowo-turystyczny Malta swój głos oddało blisko 37 proc.internautów.

– Malta jest jednym z piękniejszych miejsc nie tylko w Poznaniu, ale i w całym województwie. Cieszę się, że osoby biorące udział w głosowaniu doceniły nasz obiekt tym bardziej, że konkurencja była bardzo silna – mówi Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, które zarządzają terenami wokół Jeziora Maltańskiego.

Portal www.polska.travel, opisując kompleks sportowo-rekreacyjny Malta, kładzie nacisk nie tylko na przepiękny akwen w centrum miasta, ale również szereg atrakcji wokół niego. Termy Maltańskie, Maltę Ski, park linowy, Nowe zoo czy Maltanka sprawiają, że kompleks ten jest jedyny w swoim rodzaju. Dodatkowo na obiekcie odbywa się wiele imprez sportowych i kulturalnych, jak Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie, cykl koncertów Żywiec Miejskie Granie, Triathlon Challenge Poznań czy Survival Race.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jestem mieszkanką Poznania i ciesze się z tego sukcesu. Oprócz pięknego jeziora i całego kompleksu trzeba także docenić pobliskie atrakcje jakie się wokół niej znajdują. Na wyróżnienie na pewno zasługuje Galeria Malta, która jest wyjątkowym Centrum Handlowym i doskonale wkomponowuje się w panoramę j...eziora dzięki swojej niebanalnej architekturze. rozwiń

Najcudowniejsza, 2016-01-23 15:39:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE