PARTNER PORTALU
  • BGK

Mały kontrapunkt na początek

  • PAP    25 marca 2011 - 10:43

Międzynarodowe spektakle dla dzieci i ich opiekunów znalazły się pierwszy raz w programie organizowanego w Szczecinie po raz 46. Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt.
Mały Kontrapunkt został stworzony z myślą o umożliwieniu obcowania ze sztuką widzom najmłodszym wraz z ich rodzinami i bliskimi.

Od kilku lat Kontrapunkt otwiera się na wpływy sąsiednich krajów, szczególnie na Niemcy i Skandynawię. Mały Kontrapunkt zaprezentuje dokonania artystów z Polski i krajów nordyckich: Danii, Norwegii, Finlandii oraz Szwecji.

W ramach przeglądu będą odbywały się również międzynarodowe warsztaty lalkarskie dla najmłodszych.

Projekt finansowany jest przez Nordisk Kulturfond – fundację promująca kulturę nordycką. Mały Kontrapunkt rozpocznie się 1 i potrwa do 10 kwietnia. Po nim ruszy 46. Przegląd Teatrów Małych Form w Szczecinie.

Kontrapunkt to jeden z najstarszych festiwali teatralnych w kraju. W tym roku o Grand Prix walczyć będzie 12 spektakli z Polski, Niemiec i Belgii wybranych przez komisję konkursową ze 150 spektakli z całej Europy. Przedstawienia prezentowane będą na scenach w Szczecinie i Berlinie.

Konkursowi towarzyszyć ma kilkadziesiąt działań teatralnych m.in. widowiska plenerowe, nocny maraton teatrów, performance, wystawy i sesje naukowe. Festiwal zakończy się 17 kwietnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.