PARTNER PORTALU
  • BGK

Mały ruch graniczny z Rosją nie zostanie przywrócony. Bezpieczeństwo ważniejsze

  • PAP/AT    27 marca 2017 - 07:30
Mały ruch graniczny z Rosją nie zostanie przywrócony. Bezpieczeństwo ważniejsze
Według MSWiA zawieszenie umowy z Rosją ma wiele pozytywnych aspektów (fot.wikipedia.org/Fsopolonezcaro)

W obwodzie kaliningradzkim rośnie militaryzacja i aktywność rosyjskich służb specjalnych. W związku z tym mały ruch graniczny z Rosją nie zostanie przywrócony.
Przedstawiciele resortu spraw wewnętrznych podkreślają, że bezpieczeństwo Polski jest najważniejsze - pisze "Gazeta Prawna Codziennie".

W ubiegłym roku Polska organizowała dwa międzynarodowe wydarzenia: szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży. To z tego powodu zawieszono mały ruch graniczny z Rosją.

Jak powiedział Sebastian Chwałek, podsekretarz stanu w MSWiA, "do negatywnych zjawisk, które w ostatnim czasie uległy nasileniu, należy przede wszystkim zaliczyć rosnącą militaryzację obwodu kaliningradzkiego(...) oraz podwyższoną aktywność służb specjalnych i innych resortów siłowych".

"Gazeta Polska Codziennie" pisze, że wznowienia małego ruchu granicznego domagają się posłowie PO, wskazując rzekome negatywne skutki zawieszenia umowy, np. wyliczając kwoty, jakie Rosjanie wydawali w polskich sklepach czy restauracjach.

Jednak według MSWiA zawieszenie umowy z Rosją ma wiele pozytywnych aspektów: przyczyniło się do spadku działalności związanej z przemytem alkoholu, paliwa i papierosów, a Polacy zamiast jeździć na zakupy do Rosji zaczęli nabywać towary w Polsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.