PARTNER PORTALU
  • BGK

Market wynosi się z krakowskich Sukiennic

  • AW    7 listopada 2012 - 16:55
Market wynosi się z krakowskich Sukiennic

Najemca sklepu spożywczego zlokalizowanego w zabytkowych Sukiennicach - Rynek Główny 3 w Krakowie, Carrefour Polska oraz Urząd Miasta Krakowa doszli do porozumienia w zakresie dalszego funkcjonowania sklepu franczyzowego w Sukiennicach.
Mając na uwadze różnorodne głosy opinii publicznej, strony zdecydowały o przeniesieniu działalności sklepu spożywczego poza budynek Sukiennic, jednak nadal w bliskim sąsiedztwie Rynku Głównego w Krakowie, dbając tym samym o losy przedsiębiorcy, który wynajął sklep na prowadzenie działalności handlowej - czytamy w oświadczeniu, które podpisali wiceprezydent Krakowa Magdalena Sroka oraz Francois Vincent, dyrektor ds franczyzy Carrefour Polska.

Czytaj też: Carrefour w Sukiennicach będzie zamknięty

Strony mają nadzieję, że decyzja ta będzie odpowiedzią na oczekiwania zarówno mieszkańców i turystów, w interesie których jest pozostawienie sklepu z art. spożywczymi w tej okolicy, a także będzie stosownym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy wynajmującego lokal.

Przy tej okazji strony wyjaśniają, że Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie, w opisie aukcji określił przepisy prawa miejscowego regulujące rodzaj działalności dopuszczalnej w lokalu, które to przepisy pozwalały m.in. na prowadzenie handlu artykułami spożywczymi w spornej lokalizacji.

Przedsiębiorca, który wygrał aukcję, zainwestował i zaadaptował powierzchnię 27 m2 na prowadzenie mini-sklepu spożywczego, decydując się jednocześnie na współpracę franczyzową z siecią Carrefour Express.

W związku, z faktem, iż miasto ma inne założenia co do rodzaju asortymentu oferowanego w tak specyficznym, a nawet unikatowym miejscu jakim są Sukiennice, przedsiębiorca, wspierany przez Carrefour Polska, podjął decyzję o rezygnacji z prowadzenia dalszej działalności w tym lokalu - czytamy dalej w oświadczeniu.

Jak informuje ponadto krakowski magistrat, stosownie do uzgodnień poczynionych przez strony sklep będzie funkcjonował nie dłużej niż do 31 stycznia 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.