PARTNER PORTALU
  • BGK

Market wynosi się z krakowskich Sukiennic

  • AW    7 listopada 2012 - 16:55
Market wynosi się z krakowskich Sukiennic

Najemca sklepu spożywczego zlokalizowanego w zabytkowych Sukiennicach - Rynek Główny 3 w Krakowie, Carrefour Polska oraz Urząd Miasta Krakowa doszli do porozumienia w zakresie dalszego funkcjonowania sklepu franczyzowego w Sukiennicach.
Mając na uwadze różnorodne głosy opinii publicznej, strony zdecydowały o przeniesieniu działalności sklepu spożywczego poza budynek Sukiennic, jednak nadal w bliskim sąsiedztwie Rynku Głównego w Krakowie, dbając tym samym o losy przedsiębiorcy, który wynajął sklep na prowadzenie działalności handlowej - czytamy w oświadczeniu, które podpisali wiceprezydent Krakowa Magdalena Sroka oraz Francois Vincent, dyrektor ds franczyzy Carrefour Polska.

Czytaj też: Carrefour w Sukiennicach będzie zamknięty

Strony mają nadzieję, że decyzja ta będzie odpowiedzią na oczekiwania zarówno mieszkańców i turystów, w interesie których jest pozostawienie sklepu z art. spożywczymi w tej okolicy, a także będzie stosownym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy wynajmującego lokal.

Przy tej okazji strony wyjaśniają, że Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie, w opisie aukcji określił przepisy prawa miejscowego regulujące rodzaj działalności dopuszczalnej w lokalu, które to przepisy pozwalały m.in. na prowadzenie handlu artykułami spożywczymi w spornej lokalizacji.

Przedsiębiorca, który wygrał aukcję, zainwestował i zaadaptował powierzchnię 27 m2 na prowadzenie mini-sklepu spożywczego, decydując się jednocześnie na współpracę franczyzową z siecią Carrefour Express.

W związku, z faktem, iż miasto ma inne założenia co do rodzaju asortymentu oferowanego w tak specyficznym, a nawet unikatowym miejscu jakim są Sukiennice, przedsiębiorca, wspierany przez Carrefour Polska, podjął decyzję o rezygnacji z prowadzenia dalszej działalności w tym lokalu - czytamy dalej w oświadczeniu.

Jak informuje ponadto krakowski magistrat, stosownie do uzgodnień poczynionych przez strony sklep będzie funkcjonował nie dłużej niż do 31 stycznia 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.