PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek Całbecki ,,Budowniczym Polskiego Sportu''

  • wer/www.kujawsko-pomorskie.pl    15 września 2011 - 15:48
Marszałek Całbecki ,,Budowniczym Polskiego Sportu''

Marszałek Piotr Całbecki oraz urząd marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiego są tegorocznymi laureatami konkursu „Budowniczy Polskiego Sportu”. Gospodarzowi oraz marszałkowskiej administracji otrzymali tytuł „Promotor infrastruktury sportowej”.
Doroczny konkurs, w którym nagradzane są osoby, firmy i instytucje zaangażowane w rozwój infrastruktury sportowej w naszym kraju, organizuje Polski Klub Infrastruktury Sportowej, zrzeszający inwestorów oraz firmy wykonawcze tej branży. Statuetki i wyróżnienia otrzymują samorządy i szefowie struktur samorządowych wszystkich szczebli oraz przedsiębiorstwa, które mogą się pochwalić sukcesami na tym polu.

Kujawsko-Pomorskie jest wśród tych polskich województw, w których w ostatnich latach buduje się bardzo wiele obiektów sportowych, i to nie tylko w największych miastach.

Kilka lat temu kierowany przez marszałka Całbeckiego (oceń działania marszałka) zarząd województwa zdecydował, że w każdej gminie powinna funkcjonować co najmniej jedna pełnowymiarowa sala gimnastyczna, w każdym powiecie przynajmniej jedna kryta pływalnia, a dodatkowo region pokryje gęsta sieć boisk zbudowanych w ramach rządowo-samorządowego programu „Orlik". Tak wyznaczony cel jest konsekwentnie realizowany.

W trzech pierwszych edycjach programu „Orlik" w latach 2008 - 2010 powstało 145 kompleksów sportowych w 93 gminach w całym regionie. Łączna wartość wsparcia samorządu województwa dla tych inwestycji wyniosła 48 milionów złotych.

Czytaj też: Marszałek promotorem

Założeniem tegorocznej, czwartej edycji, którą urząd wspiera 12 milionami złotych, było zbudowanie 36 takich obiektów w 25 gminach. Część z tych inwestycji, na przykład „Orliki" w Bydgoszczy i we Włocławku, już została zakończona,a kolejne są na finiszu. 17 września i 19 września otwarte zostaną boiska w Lubostroniu i w Barcinie w powiecie żnińskim.

Dzięki marszałkowskiemu wsparciu w postaci środków z budżetu województwa oraz Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego powstały lub zostały rozbudowane między innymi: centrum sportowe w Mroczy w powiecie nakielskim, ośrodek szkoleniowy hokeja na trawie Gąsawie w powiecie żnińskim, hala sportowa w Izbicy Kujawskiej, hala sportowa w Grucie w powiecie grudziądzkim, pełnowymiarowe boisko w Radzyniu Chełmińskim (powiat grudziądzki) oraz pływalnie i zespoły basenów w Barcinie, Wielkiej Nieszawce w powiecie toruńskim, Radziejowie i Rypinie.

Galę wręczenia laurów w konkursie zaplanowano na połowę listopada.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.