PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek i radni w obronie izby celnej

  • KB    31 marca 2010 - 11:44

Władze województwa lubuskiego stanęły w obronie rzepińskiej izby celnej, która ma zostać przeniesiona w struktury izby celnej w Szczecinie.
Radni województwa lubuskiego sprzeciwiają się likwidacji izby celnej w Rzepinie. Kilka dni temu list do Ministra Finansów w obronie izby skierował także marszałek Marcin Jabłoński.

– Nie sposób przejść obojętnie wobec katalogu ważnych argumentów przedkładanych przez środowiska lokalne – napisał do ministra Jana Vincenta-Rostowskiego marszałek Marcin Jabłoński.

Sejmik województwa lubuskiego wystosował swoje stanowisko ws. zamiaru likwidacji izby celnej. Zdaniem sejmiku przeniesienie izby w szczenińskie struktury przyczyni się do zwiększenia bezrobocia i zahamowania rozwoju gospodarczego regionu.

- Zgodnie z danymi pozyskanymi z biuletynów informacyjnych Ministerstwa Finansów, począwszy od przystąpienia Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 r. do Unii Europejskiej, lubuscy celnicy doprowadzili do budżetu państwa ponad 5 miliardów zł, a koszty jej utrzymania są mniejsze niż porównywalnej jednostki w Szczecinie - broni izby sejmik.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.