PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek w stroju kibica w pracy

  • PAP    6 czerwca 2012 - 16:32
Marszałek w stroju kibica w pracy

Pracownicy warmińsko-mazurskiego urzędu marszałkowskiego mogą w dniu inauguracji Euro 2012 przyjść do pracy w koszulkach w barwach narodowych. Krawaty mogą zostawić w domu także w innych dniach, gdy na boisko wybiegać będzie polska reprezentacja.
Pracownicy urzędu marszałkowskiego w Olsztynie informację o tym, że podczas Euro 2012 mogą przychodzić do pracy w mniej oficjalnym stroju, otrzymali drogą elektroniczną.

"Pan Marszałek zaaprobował pomysł przyjścia do pracy w koszulkach w barwach narodowych 8 czerwca 2012, tj. w dniu inauguracji turnieju i pierwszego meczu polskiej drużyny narodowej. Marszałek akceptuje taki strój w pracy także w każdym innym dniu Euro, w którym grać będzie polska drużyna, z nadzieją, aby takich dni było jak najwięcej podczas tego piłkarskiego święta" - przeczytali w mailu pracownicy urzędu.

Czytaj też: Samorządowcy typują wynik Polska - Grecja

Marszałek woj. warmińsko-mazurskiego powiedział, że na pomysł takiego kibicowania polskiej drużynie w czasie pracy wpadli sami pracownicy urzędu.

"Zgłosili się do mnie z tym pomysłem, a ja nie tylko uznałem go za doskonały, ale i sam zamierzam ubierać się w koszulkę w barwach narodowych. Wybieram się zresztą do Wrocławia na mecz naszej drużyny z Czechami" - powiedział Protas, który znany jest z zamiłowania do sportu (z wykształcenia marszałek jest nauczycielem wychowania fizycznego).

"Mam szalik w narodowych barwach, kilka koszulek, będę kibicował, a marszałków z innych miast namawiam, by poszli w nasze ślady. Niech cała Polska poczuje, że Polacy to przyjazny naród, który potrafi cieszyć się ze sportowego święta" - powiedział Protas.

Pracownicy urzędu marszałkowskiego, z którymi rozmawiał przyznali, że pomysł odejścia od oficjalnego stroju, choć na kilka dni, jest bardzo dobry. "Niech ludzie zobaczą w nas ludzi i kibiców, a nie tyko urzędników" - mówili.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • fenomen, 2012-06-06 16:42:01

    są tacy którzy obojętnie co by na siebie nie włożyli i tak będą wyglądać najlepiej, czy to w garniturze, spodenkach czy bojówkach prawdaż?NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: