PARTNER PORTALU
  • BGK

Marzy im się ośrodek kultury

  • m-ce24.pl    27 maja 2011 - 14:25

Budynek po byłym kinie "Kosmos II" w mysłowickiej dzielnicy Wesoła od roku stoi niewykorzystany. Mieszkancy mają pomysły, jak go wykorzystać.
W budynku po kinie „Kosmos II” powstała Strefa Aktywności Twórczej, która była filią Miejskiego Centrum Kultury. Jednak po miesiącu działania nowa placówka, została zamknięta. Oficjalnym powodem był brak funduszy. Tymczasem łączne koszty przejęcia budynku oraz jego modernizacji i dostosowania pochłonęły ponad 2 mln zł.

Modernizacja objęła między innymi wymianę dachu, instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania, malowanie pomieszczeń, a sale kinową zaadaptowano na widowiskową.

Pusty budynek kusił włamywaczy, którzy próbując dokonać kradzieży grzejnika spowodowali zalanie wodą części budynku.- Straty zostały oszacowane na około 620 tysięcy zł - mówi Wojciech Król z magistratu.

Zniszczenie nie objęło na szczęście głównej sali widowiskowej. Niedawno odbyły się spotkania w sprawie przyszłości budynku, w którym obok władz miasta wzięli udział także przedstawiciele Rady Osiedla Wesoła, a także dyrektor MCK Adam Radosz.

- Mamy wiele pomysłów na zagospodarowanie tego miejsca, ale decyzja ostateczna należy do Rady Miasta i prezydenta - mówi nam Adrian Jaworski z Rady Osiedla Wesoła.- Warto wspomnieć, że prócz budynku głównego jest także plac przyległy do byłego kina, tu też mamy różne pomysły na jego funkcje. Cała dzielnica to przecież blisko 8000 mieszkańców, a poza jedną małą placówką nie mamy tu żadnego innego ośrodka kultury - dodaje Jaworski.

W budynku, mieszkańcy proponują między innymi budowę ścianki wspinaczkowej dla najmłodszych. Przedstawiciele Rady Osiedla podkreślają, że bardzo zależy im na współpracy ze wszystkimi stronami, aby stworzyć tu w przyszłości prężny ośrodek kultury. Magistrat rozważa ogłoszenie konkursu na projekt zagospodarowania budynku po byłym kinie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • zielona muszka, 2011-05-27 16:01:33

    Mnie też się marzy...bardzo korzystnie zainwestować!!!!!!