PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowieckie. Kilkadziesiąt pocisków artyleryjskich w pobliżu drogi

  • PAP/KDS    28 marca 2018 - 11:36
Mazowieckie. Kilkadziesiąt pocisków artyleryjskich w pobliżu drogi
O niebezpiecznym znalezisku poinformowali policję pracownicy remontujący okolicę drogi wojewódzkiej nr 740 w miejscowości Podlesie Mleczkowskie. (fot.mazowiecka.policja.gov.pl)

Blisko 80 pocisków artyleryjskich prawdopodobnie z okresu II wojny światowej znaleziono w okolicach drogi wojewódzkiej na terenie gminy Zakrzew (Mazowieckie) - poinformowała Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.
O nietypowym znalezisku powiadomili policjantów we wtorek (28.03) pracownicy remontujący okolicę drogi wojewódzkiej nr 740 w miejscowości Podlesie Mleczkowskie.

- Sprowadzeni ma miejsce saperzy wykopali i zabezpieczyli 78 pocisków, a podczas wykonywanych przez nich czynności odcinek drogi był wyłączony z ruchu - powiedziała Leszczyńska. Dodała, że w środę saperzy będą wykonywać w tym miejscu kolejne czynności i w związku z tym mogą wystąpić kolejne utrudnienia w ruchu na drodze nr 740.

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch, nie można znaleziska dotykać, przenosić ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. W przypadku otwartej przestrzeni lub lasu należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.