PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowieckie. Znalazł w lesie pocisk, nie powiadomił policji

  • PAP/KDS    13 marca 2018 - 13:55
Mazowieckie. Znalazł w lesie pocisk, nie powiadomił policji
Policjanci apelują, aby pod żadnym pozorem nie dotykać przedmiotów przypominających pociski lub miny. (fot. PTWP)

Kara aresztu lub grzywny grozi 33-latkowi z gminy Borkowice (Mazowieckie), który w lesie odnalazł pocisk z okresu II wojny światowej, a po sfotografowaniu, ponownie go zakopał. Mężczyzna popełnił wykroczenie, bo nie poinformował o niebezpiecznym znalezisku odpowiednich służb.
O tym, że na jednym z portali internetowych 33-latek zamieścił informację o odnalezieniu pocisku artyleryjskiego z okresu II wojny światowej, zostali powiadomieni policjanci z Przysuchy.

- Jak ustalono, mężczyzna przy użyciu wykrywacza metali znalazł niewypał w lesie na terenie powiatu szydłowieckiego. 33-latek sfotografował go, a następnie z powrotem zakopał - poinformowała we wtorek (13.03) oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przysusze asp. Aneta Wilk.

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że wiedział, iż jest to przedmiot niebezpieczny, więc go ze sobą nie zabrał. - Na szczęście był w stanie wskazać miejsce, gdzie zakopał pocisk. Wezwany na miejsce patrol rozminowania z jednostki wojskowej odnalazł i zabezpieczył pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej - powiedziała Wilk.

Zgodnie z Kodeksem wykroczeń, ponieważ 33-latek nie zawiadomił odpowiedniego organu o niebezpieczeństwie grożącym życiu lub zdrowiu człowieka albo mieniu w znacznych rozmiarach - grozi mu kara aresztu lub grzywny.

Policjanci apelują, aby pod żadnym pozorem nie dotykać przedmiotów przypominających pociski lub miny, ponieważ nawet po ponad 70-latach mogą być one bardzo niebezpieczne. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.