Mazowsze: Bezpieczne wakacji nad wodą. Ratownicy przypominają zasady

W bazie legionowskiego WOPR w Zegrzu zainaugurowano we wtorek "bezpieczne wakacje nad wodą na Mazowszu". Podczas symulowanej akcji ratowniczej dwu osób, które wypadły z łódki, pokazano, o ile większe szanse na uratowanie ma ta, która miała na sobie kapok.
Mazowsze: Bezpieczne wakacji nad wodą. Ratownicy przypominają zasady
Każda minuta, czasem sekunda przebywania pod wodą może być groźna dla życia (fot.pixabay)

Podsumowując akcję wiceszef legionowskiego WOPR Robert Rodziewicz jeszcze raz podkreślił znaczenie tak prostych rzeczy, jak kamizelka asekuracyjna, dla zadbania o swoje bezpieczeństwo. Tłumaczył, że do dyspozycji kąpiących się są strzeżone plaże - nad Zegrzem w Nieporęcie, Serocku i Wieliszewie.

Każda minuta, czasem sekunda przebywania pod wodą może być groźna dla życia. Na plażach i kąpieliskach strzeżonych pomoc, w razie nieszczęśliwego zdarzenia, może nadejść natychmiast - podkreślił. Na terenie bazy WOPR nad Zalewem Zegrzyńskim jest też stałe lądowisko dla helikoptera medycznego - podkreślił Rodziewicz.

W kraju w zeszłym roku utonęło ok. 500 osób, a od początku roku dziewięć. Na terenie woj. mazowieckiego w 2016 r. utonęło 46 osób. W poniedziałek niedaleko Płocka utonął młody chłopak, który pływał na rowerze wodnym.

Podczas spotkania w Zegrzu przekazano mazowieckim strażakom - ratownikom zebrane w akcji społecznej pluszowe misie, które mają trafiać do dzieci, uczestniczących lub poszkodowanych w pożarach czy wypadkach, głównie komunikacyjnych. W akcji zebrano 11 tys. misiów -żartownisiów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE