PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze: Nowe czarne punkty nad wodą

  • PAP/em    1 lipca 2015 - 13:19
Mazowsze: Nowe czarne punkty nad wodą
(fot. asp. Piotr Świstak/policja.waw.pl)

Władze województwa postanowiły zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza. Czarne punkty będą ostrzegać przed niebezpiecznymi miejscami na kąpiel.
- Na wodnej mapie Mazowsza są miejsca szczególnie niebezpieczne, w których dochodzi do największej liczby wypadków. Dlatego urząd marszałkowski w porozumieniu z Komendą Stołeczną Policji i Komendą Wojewódzką Policji od 6 lat oznakowuje je tablicami „Czarny punkt wodny”. W tym roku do istniejących 108 punktów dołączy 13 nowych - powiedział Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Dzięki tablicom spada ilość utonięć

Jak dodał ich ustawianie ogranicza liczbę utonięć: w 2013 r. na Mazowszu utonęły 64 osoby, a w 2014 r. 30 osób. W samej Warszawie i okolicach zginęło nad wodą 37 osób w 2013 r. i cztery w 2014 r.

Komendant stołeczny policji insp. Michał Domaradzki poinformował, że w tym sezonie, który dopiero się rozpoczął w Warszawie utonęły już dwie osoby. Na pozostałym terenie województwa mazowieckiego utopiło się w tym roku już osiem osób.

Małym kosztem można uratować czyjeś życie

Forma tablic jest bardzo prosta i czytelna. Czarno-żółta kolorystyka gwarantuje dobrą widoczność, natomiast minimalistyczna grafika – czytelność. Tablice informujące o ryzyku kąpieli są ustawione w widocznych miejscach.

Zakup tablic w kwocie 5 tys. zł sfinansował samorząd województwa mazowieckiego. Natomiast miejsca, w których zostaną ustawione znaki, wskazali stołeczni i mazowieccy policjanci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.