PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze. Sejmik popiera Związek Ochotniczych Straży Pożarnych

  • TK    29 marca 2018 - 16:04
Mazowsze. Sejmik popiera Związek Ochotniczych Straży Pożarnych
Strażacy ochotnicy nie dostali zgody na własne obchody Dnia Strażaka, ale mają zaproszenie na obchody centralne (Fot> twitter.com/prezydentpl)

Sejmik województwa mazowieckiego wyraził stanowcze oburzenie brakiem zgody wojewody na zorganizowanie przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych obchodów święta św. Floriana na pl. Piłsudskiego w Warszawie.
Przypomnijmy, wojewoda mazowiecki nie wydał zgody na zorganizowanie przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Dnia Strażaka na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Ochotnicy chcieli świętować 4 maja. Za to na 5 maja dostali zaproszenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na centralne wspólne święto Państwowej Straży Pożarnej i OSP. 

Radni woj. mazowieckiego przypomnieli, że Związek OSP to największa organizacja pozarządowa w Polsce a w poprzednich latach Dzień Strażaka był organizowany na pl. Piłsudskiego właśnie 4 maja. 

"Sejmik Województwa Mazowieckiego protestuje również przeciwko otwieraniu kolejnych pól konfliktów, w szczególności w tych obszarach, w których najważniejsza jest współpraca dla ogólnego dobra - społeczności regionalnych i lokalnych" - czytamy w oświadczeniu radnych wojewódzkich.

Czytaj także: Warszawa obchodziła lokalny dzień strażaka. Podziękowano też odważnym obywatelom

Komunikat w sprawie Dnia Strażaka wydało także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

"Szef MSWiA Joachim Brudziński polecił gen. brygadierowi Leszkowi Suskiemu, Komendantowi Głównemu PSP, zaproszenie Waldemara Pawlaka, Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP oraz wszystkich strażaków-ochotników, na centralne obchody Dnia Strażaka. Odbędą się one 5 maja br. na pl. Piłsudskiego w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

Ponadto MSWiA tłumaczy, że odmowna decyzja wojewody mazowieckiego, podyktowana była  wyłącznie kwestiami technicznymi związanymi z organizacją w tym czasie na pl. Piłsudskiego właśnie centralnych obchodów Dnia Strażaka, a wcześniej Święta Konstytucji 3 Maja.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.