PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze zaopiekuje się artystami muzykami

  • JL    24 marca 2010 - 06:19
Mazowsze zaopiekuje się artystami muzykami

W Kątach w gminie Góra Kalwaria za ponad 15,6 mln zł powstanie dom opieki dla 50 artystów muzyków. Unia wesprze inwestycję 13,3 mln zł.
W nowym budynku stylizowanym na dwór polski będzie 29 pokoi jedno- i dwuosobowych z łazienkami, kuchnia, jadalnia, sala klubowa wraz z biblioteką oraz pomieszczenia administracyjno-gospodarcze.

Każdy pensjonariusz może umeblować swój pokój własnymi drobnymi meblami, mieć w nim instrumenty muzyczne, sprzęt grający i osobiste pamiątki. Dzięki bezpłatnym zajęciom edukacyjnym i umuzykalniającym prowadzonym przez muzyków seniorów oraz organizację koncertów otwartych mieszkańcy domu zintegrują się ze społecznością lokalną.

Według marszałka Adama Struzika placówka stanie się miejscem twórczym, ośrodkiem rozwoju kultury lokalnej i regionalnej.

Projekt Fundacji „Dom Muzyka Seniora” jest wyjątkowy nie tylko w skali regionu, lecz także Europy i został wysoko oceniony w konkursie. Muzycy po zakończeniu kariery zawodowej często popadają we frustrację i tracą sens życia. Pobyt w zwykłym ośrodku oznacza dla nich często zakończenie pracy twórczej, bo nie mogą tam zabrać swego instrumentu, a ponadto zakłócaliby spokój innym pensjonariuszom. Dlatego stworzenie miejsca opieki dla muzyków seniorów w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej jest niezwykle istotne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.