PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowszu grozi utrata dotacji unijnych

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    8 kwietnia 2010 - 06:53
Mazowszu grozi utrata dotacji unijnych

Tylko kwartał mają władze woj. mazowieckiego na udowodnienie, że potrafią wydawać fundusze unijne. Jeśli im się to nie uda, resort rozwoju odbierze regionowi część pieniędzy.
Chociaż w pierwszym kwartale tego roku wydaliśmy o 0,5 mld złotych więcej, niż zakładał rządowy plan, to cieniem na tym wyniku kładzie się sytuacja na Mazowszu. Region nie radzi sobie z wydawaniem unijnych dotacji. Dlatego grozi mu utrata części z ponad 1,8 mld euro funduszy unijnych, które dostał na lata 2007-2013 – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Z danych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego wynika, że mazowieckie znalazło się w niechlubnym gronie sześciu województw, które w pierwszym kwartale nie poradziły sobie z wykonaniem rządowego planu. Udało mu się wydać 184 mln złotych, co stanowi 60 proc. tego, co obiecało.

Minister Elżbieta Bieńkowska nie chce dalej biernie przyglądać się sytuacji. Zadeklarowała, że Mazowsze ma zaledwie trzy miesiące na pokazanie, że potrafi poradzić sobie z wydaniem funduszy. Jeśli tego nie zrobi, to ministerstwo samo odbierze mu pieniądze.

Władze Mazowsza nie zgadzają się z zarzutami ministerstwa. Ich zdaniem region nadgoni opóźnienia, kiedy ruszy wypłata dotacji na duże projekty infrastrukturalne – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.