PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazury: Szlaki żeglugowe na Wielkich Jeziorach Mazurskich będą oznakowane

  • PAP/AT    8 kwietnia 2016 - 14:02
Mazury: Szlaki żeglugowe na Wielkich Jeziorach Mazurskich będą oznakowane
Nadchodzący sezon na Mazurach zapowiada się bardzo optymistycznie (fot.sxc.hu)

• Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie rozpoczął znakowanie szlaków żeglugowych na Wielkich Jeziorach Mazurskich.
• Boje mają być rozstawione do 21 kwietnia. W tym roku sezon ma mazurskich jeziorach zapowiada się dobrze.
Rzecznik prasowa Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej (RZGW) w Warszawie Urszula Tomoń poinformowała, że znakowanie szlaków na mazurskich jeziorach potrwa do 21 kwietnia. "Rozstawianie znaków rozpoczęliśmy od Giżycka do Pisza, w kolejnym etapie będziemy je ustawiać na szlaku od Giżycka do Węgorzewa" - poinformowała Tomoń.

Oznakowanie szlaków wodnych pojawi się w sumie na 150 km szlaków żeglugowych, z czego, jak poinformowała Tomoń, 87 km stanowi szlak główny, a pozostała część to jego odgałęzienia.

"Otwarcie szlaków planowane jest na 29 kwietnia, o czym poinformujemy w komunikacie nawigacyjnym" - dodała rzecznik RZGW.

Czytaj też: Starosta daje 5000 złotych za wrak zatopionego U-boota

Mimo że od kilku dni na Mazurach pogoda sprzyja żeglarzom, na razie ich nie ma. "Są za to kitesurferzy. Warunki im wyjątkowo sprzyjają, coraz więcej osób uprawia tego rodzaju sport" - powiedział rzecznik prasowy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) Jarosław Sroka.

Nadchodzący sezon na Mazurach zapowiada się bardzo optymistycznie - mówi właściciel portalu turystycznego mazury.info.pl Zbigniew Jatkowski powiedział, że w tym roku dużym zainteresowaniem cieszą się domki wypoczynkowe. "Niektórzy właściciele takich domków już mają rezerwacje na cały sezon, zainteresowanie czarterami łodzi też jest spore" - powiedział Jatkowski.

Wypoczynkowi stacjonarnemu na Mazurach sprzyja m.in. coraz bardziej rozwijana baza rowerowa (ścieżki, oznaczone szlaki, wypożyczalnie rowerów).

Od kilku lat na Mazurach króluje tzw. turystyka weekendowa: najwięcej gości przyjeżdża tu tylko na weekendy (czasem wydłużone o piątek, czy poniedziałek). W te dni ceny czarterów, ale także i noclegów w hotelach czy pensjonatach są najwyższe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.