PARTNER PORTALU
  • BGK

Mecz Polska-Urugwaj. Będą utrudnienia w ruchu, także w Święto Niepodległości

  • aw/PAP    10 listopada 2017 - 14:45

W piątek (10 listopada) wieczorem na stadionie PGE Narodowy polscy piłkarze zagrają z Urugwajem, zamknięta zostanie Saska Kępa. W sobotę (11 listopada), w związku z obchodami Święta Niepodległości, mieszkańcy i kierowcy muszą przygotować się na zamknięcie ulic w centrum i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
Stołeczny ratusz informuje, że w związku z meczem polskiej reprezentacji na PGE Narodowym w godz. 18.00-20.45 wyłączona z ruchu indywidualnego będzie Saska Kępa. ZTM przekonuje, że najlepiej na mecz będzie dojechać autobusami, tramwajami, pociągami SKM oraz pociągami linii metra M2, które do godz. 20.45 będą kursować co trzy minuty.

Na ok. 15 minut przed planowanym zakończeniem spotkania ok. godz. 22.30 al. Zieleniecka zostanie zamknięta dla ruchu indywidualnego, planowane jest utrzymanie ruchu autobusowego i tramwajowego bez zmian. Dodatkowo policja może zdecydować o zamknięciu mostu Poniatowskiego, ale na czas zamknięcia ruchu tramwajowego w al. Jerozolimskich i na moście uruchomiona zostanie linia autobusowa Z na trasie od pl. Zawiszy do ronda Wiatraczna.

Po meczu zostaną uruchomione dodatkowe pociągi SKM i KM z Warszawy Wschodniej do Warszawy Zachodniej. Pociągi SKM i KM w kierunku centrum Warszawy z przystanku Warszawa Stadion będą odjeżdżać co 5-7 minut. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 509 oraz linia 904, a także dodatkowe kursy linii tramwajowych 3 i 26.

Posiadacze biletów, biletów - zaproszeń oraz akredytacji wydanych przez UEFA mogą przez cały piątek, do soboty, do godz. 1 podróżować bezpłatnie komunikacją miejską (w tym pociągami SKM) w granicach 1. strefy biletowej. Będą mogli również w tym czasie nieodpłatnie korzystać z parkingów Parkuj i Jedź (P+R), za wyjątkiem P+R Warszawa Stadion, który tego dnia będzie nieczynny.

Na poważniejsze utrudnienia i zmiany w ruchu pasażerowie i kierowcy muszą przygotować się w sobotę, w Święto Niepodległości. Zamknięte będą m.in. ulice w centrum miasta, a kilkadziesiąt linii autobusowych i tramwajowych zostanie skierowanych na objazdy. Na ten dzień zgłoszonych zostało 12 zgromadzeń publicznych. Największy ma być Marsz Niepodległości, organizatorzy szacują, że weźmie w nim udział 50 tys. osób.

Marsz rozpocznie się o godz. 15, w godz. 15-19 wyłączone będą ulice na trasie marszu: Marszałkowska (między Świętokrzyską a rondem Dmowskiego), Aleje Jerozolimskie wraz z mostem Poniatowskiego i al. ks. J. Poniatowskiego (od ronda Dmowskiego do ronda Waszyngtona) oraz Wybrzeże Szczecińskie i Wisłostrada.

Kontrmanifestację do Marszu Niepodległości organizuje Antifa, która zarejestrowała początek zgromadzenia na placu Politechniki na godz. 14. Demonstranci przejdą ulicami: Nowowiejską do placu Zbawiciela i dalej Mokotowską do placu Trzech Krzyży i Wiejską aż pod gmach Sejmu. Na czas przejścia manifestantów możliwe są czasowe wyłączenia z ruchu do godz. 18.

O godz. 11.11 rozpocznie się 29. Bieg Niepodległości, sportowcy przebiegną na trasie: al. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego i aleją Niepodległości między ul. Stawki a ul. Rakowiecką. Utrudnienia rozpoczną się już od godz. 5 rano i potrwają do godz. 16. Zamknięte będą: aleja Jana Pawła II między ul. Dziką i ul. Anielewicza i ul. Stawki od ul. Smoczej do ul. Dzikiej. Od godz. 9.30 do 14 zamknięta będzie al. Jana Pawła II od ul. Anielewicza do al. Solidarności. Z kolei od godz. 10.30 do 14 zamknięty będzie ciąg ulic: al. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego i al. Niepodległości - od Solidarności do Rakowieckiej.

Uroczystości państwowe organizowane przez Kancelarię Prezydenta rozpoczną się o godz. 12 na placu Piłsudskiego. W godz. 11-14 zamknięte będą ulice: Królewska (od Krakowskiego Przedmieścia do Marszałkowskiej), Wierzbowa, Ossolińskich, Moliera, Focha, Fredry, gen. Tokarzewskiego Karaszewicza i plac Piłsudskiego. Nie będzie można parkować wzdłuż ulic: Tokarzewskiego-Karaszewicza, Królewskiej, Ossolińskich, Wierzbowej, Moliera, Focha, Fredry, al. 3 Maja oraz przy placach Małachowskiego i Teatralnym.

Zarządu Transportu Miejskiego zapowiedział zmiany tras kilkudziesięciu linii autobusowych i tramwajowych - kierowane będą one na najbliższe przejezdne ulice. Szczegółowe informacje będzie można znaleźć na stronie www.ztm.waw.pl. ZTM wystawi też ok. 60 posterunków nadzoru ruchu, w których pracownicy ZTM będą na bieżąco reagowali na zmieniającą się sytuację na ulicach i kierowali pojazdy na zmienione trasy. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.