PARTNER PORTALU
  • BGK

Metamorfoza miejskiego targowiska trwa

  • AW    6 grudnia 2011 - 19:06

Trwa przebudowa targowiska miejskiego (zielonego rynku) w Sanoku. Zarówno kupujący, jak i sprzedający będą mogli handlować w nowych warunkach już w drugiej połowie 2012 roku.
Dzięki tej inwestycji, władze Sanoka chcą poprawić sytuację na obecnym placu targowym przy ul. Lipińskiego. Do tej pory panowały tam niedogodne warunki handlowe. Dlatego kilka lat temu władze Sanoka zleciły opracowanie projektu nowego targowiska, które objęłoby teren obecnego zielonego rynku wraz z obszarami przyległymi.

- W chwili obecnej dobiegają końca prace przy montażu konstrukcji stalowych pawilonów, w których będzie się odbywał handel, w 80 boksach, usytuowanych w 5 rzędach. Stoiska będą miały wielkość ok. 11 m2 z możliwością łączenia ich w większe - informuje Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy UM w Sanoku

Jak zapowiada magistrat, kolejnym etapem prac, który rozpocznie się jeszcze w tym roku, będzie zamocowanie ścian osłonowych i dachów z gotowych elementów warstwowych. W następnym roku zostaną wykonane alejki między stoiskami z kostki betonowej, zadaszenie nad nimi, a także pozostałe prace wykończeniowe. Poza obecnie istniejącymi toaletami, powstanie dodatkowa przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Główne wejście na obiekt nowego zielonego rynku będzie usytuowane od strony ul. Lipińskiego. Wjazd dla samochodów dostawczych natomiast będzie możliwy od strony byłego elewatora zbożowego.

Prace są finansowane z budżetu miasta. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.