PARTNER PORTALU
  • BGK

MGMiŻŚ: stabilna sytuacja hydrologiczna na Żuławach

  • pt/pap    24 marca 2018 - 14:37
MGMiŻŚ: stabilna sytuacja hydrologiczna na Żuławach
PGW Wody Polskie poinformowały, że wszystkie obiekty hydrotechniczne są sprawne i pod kontrolą służb technicznych (fot.:wikipedia.org)

Z informacji przekazanych do MGMiŻŚ przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wynika, że obecnie na Żuławach nie ma zagrożenia powodziowego. Zgodnie z planem dotyczącym intensyfikacji monitoringu sytuacji powodziowych prezes Wód Polskich Przemysław Daca we wtorek uda się na Pomorze.
Resort poinformował, że sytuacja hydrologiczna na Żuławach jest stabilna. "Nie ma przekroczeń stanów ostrzegawczych i alarmowych oraz brak ostrzeżeń hydrologicznych i meteorologicznych. Na rzekach przeważają stany wód średnie" - podano.

Zapewniono, że sytuacja na Żuławach jest na bieżąco monitorowana przez PGW Wody Polskie oraz przez Centra Operacyjne. Codziennie publikowane są również raporty na temat sytuacji hydrologicznej i lodowej.

"Co więcej, PGW Wody Polskie poinformowały, że wszystkie obiekty hydrotechniczne są sprawne i pod kontrolą służb technicznych" - głosi komunikat resortu.

Zgodnie z przyjętym w połowie marca planem dotyczącym intensyfikacji monitoringu sytuacji powodziowych, we wtorek, 27 marca prezes Wód Polskich uda się na Pomorze. Dotychczas Daca odwiedził województwa: małopolskie, dolnośląskie i opolskie.

Na czwartkowej konferencji prezes PGW Wody Polskie zapewniał, że Wody Polskie na bieżąco monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach wodnych w Polsce. "Mamy powołane specjalne jednostki w naszych regionach, współpracujemy z IMGW, monitorujemy sytuację na rzekach" - podkreślił.

W sobotę resort podał także, że 13 marca w siedzibie MGMiŻŚ odbyło się spotkanie dotyczące monitoringu potencjalnych sytuacji powodziowych w Polsce, na którym minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk polecił Dacy wizyty w regionach "po to, by zbadać stan zagrożeń powodziowych oraz trwający proces reorganizacji struktur PGW Wody Polskie".

Gróbarczyk w lutym polecił prezesowi PGW Wody Polskie przegląd procedur postępowania w przypadku potencjalnych sytuacji powodziowych na terenie Polski. Minister zalecił też zintensyfikowanie działającego już monitoringu sytuacji hydrologicznej w kraju.

Na stronie internetowej powodz.gov.pl można znaleźć numery telefonów i adresy mailowe do centrów operacyjnych, które działają na poziomie krajowego zarządu i regionalnych zarządów Wód Polskich. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Krzysztof, 2018-03-24 22:19:22

    Karierowicz dalej jeździ sobie po kraju. Może zainteresowałby się pracownikami i ich głodowymi pensjami.