PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasta naznaczone nazwiskami zmarłych

  • PAP    16 kwietnia 2010 - 13:42
Miasta naznaczone nazwiskami zmarłych

Park, rondo i skwer w Sopocie zostaną nazwane imionami ofiar katastrofy w Smoleńsku zadecydowali podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta sopoccy radni.
Radni Sopotu uczcili w piątek pamięć ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Parkowi Południowemu nadali imię Lecha i Marii Kaczyńskich. Jedno z rond nazwali imieniem Macieja Płażyńskiego, a skwer obok magistratu imieniem Arkadiusza Rybickiego.

Uhonorowanie w ten sposób ofiar tragedii przyjęto jednogłośnie.

Nadzwyczajną sesję rady miasta Sopotu poświęconą pamięci osób, które zginęły w katastrofie, poprzedziła i zakończyła minuta ciszy. Na sali obrad obecna była m.in. wdowa po Macieju Płażyńskim wraz dziećmi.

Dodatkowo przyjęto także rezolucję, w której mowa jest o umieszczeniu tablicy pamiątkowej przy ul. Armii Krajowej 55, gdzie przez lata mieszkali Lech i Maria Kaczyński, a także tablicy ku czci wszystkich 96 ofiar katastrofy, prawdopodobnie przy krzyżu papieskim.

Prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria zginęli w sobotę 10 kwietnia w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, lecąc na uroczystości w Katyniu. Śmierć poniosły także 94 ważne dla Polski osobistości świata polityki, kultury, wojska, działacze społeczni, przedstawiciele duchowieństwa i załoga samolotu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Eterno Vagabundo, 2010-04-20 07:10:40

    Wszędzie jakiś szczegół ma być ich imienia, By dla winnych stał się, wyrzutem sumienia.
  • obserwator, 2010-04-19 13:56:55

    Zeby nie było tak jak z JP II,że w każdej pipidówce będą mieli pomnik