PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasta Polski i Europy organizują festiwale na lato. Oto najciekawsze

  • GP    12 czerwca 2017 - 19:06
Miasta Polski i Europy organizują festiwale na lato. Oto najciekawsze
W Polsce na pewno muzyki nie zabraknie w Gdynii i Kostrzynie nad Odrą. (fot.:pixabay.com)

Spragnionym muzyki Polska i Europa oferują festiwale: Open'er, Sunrise, Przystanek Woodstock czy blisko granicy z Polską Colours of Ostrava. Można też pojechać dalej.
Wraz ze zbliżającym się latem rośnie liczba miejskich imprez plenerowych. Niebagatelną rolę wśród nich odgrywają festiwale, które na stałe wpisały się w letnie wydarzenia kulturalne Polski, ale i Europy.

Oto wybrane z najlepszych festiwali w sezonie letnim 2017 w Polsce:

Open'er Festival w Gdyni, 28 czerwca - 1 lipca. Największy festiwal muzyczny w Polsce, na którym co roku występują gwiazdy. Do tej pory m.in.: Lorde, Foo Fighters, Radiohead czy The Weekend.

Sunrise Festival, Kołobrzeg, 21 - 24 lipca. Jak piszą organizatorzy "to trzy dni nieprzerwanej zabawy w świetnym towarzystwie na piaszczystej plaży. Sunrise Festival to nie tylko doskonała muzyka i świetni ludzie, ale także wyjątkowe wrażenia wizualne i nieziemski pokaz pirotechniczny". W tym roku na festiwalu wystąpią: Matys, Peran Van DiJK, Armin van Buuren.

Przystanek Woodstock, Kostrzyn nad Odrą, 3 - 5 sierpnia. Jeden z największych festiwali rockowych w Europie. Wyjątkowe wydarzenie dla tysięcy fanów dobrej muzyki i niezapomnianych koncertów. W tym roku na festiwalu nie zabraknie takich gwiazd jak House of Pain, Wilki, Tabu, Lemon.

W bliskim sąsiedztwie naszego kraju grają natomiast w Czechach:

Colours of Ostrava, Czechy, 19 - 22 lipca. To wyjątkowy festiwal międzynarodowy, łączący muzykę, teatr, film i wiele innych gatunków. Przyciąga artystów i fanów z całego świata.

Można też wybrać się do innych krajów Europy:

Glastonbury Festival, Wielka Brytania, 21-25 czerwca. To jeden z największych w Europie festiwal muzyczny, który co roku przyciąga tysiące melomanów z całego świata. Króluje tu rock i szeroko pojęta muzyka alternatywna. Oprócz licznych koncertów, uczestnicy mogą liczyć na wystawy, spektakle i pokazy tańca. W tym roku wystąpią na nim między innymi: Liam Gallagher, Johnny Depp, Ed Sheeran oraz Radiohead.

Tomorrowland, Belgia, 21 - 23 i 28 - 30 lipca. Dwa wyjątkowe weekendy, czyli festiwal muzyki elektronicznej. Wielka impreza, pełna świetnej muzyki i gwiazd gatunku. Line-up na ten rok zawiera takie gwiazdy jak David Guetta, Afro Jack, Paul van Dyk oraz Armin van Buuren.

Iceland Airwaves, Islandia, 1 - 5 listopada. Święto muzyki, które przyciąga kilka tysięcy fanów islandzkiej muzyki i... pięknego Reykjaviku. Koncerty odbywają się w klubach, kawiarniach, księgarniach i wielu innych miejscach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.