PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasteczko ruchu drogowego w Łomży

  • wer/ www.wrotapodlasia.pl    9 sierpnia 2011 - 09:14

Władze miasta Łomży chcą powstania nowego miasteczka drogowego.Warunkiem jego budowy jest wskazanie przez samorząd terenu o powierzchni ok. 2 ha i wzięcie na siebie kosztów utrzymania przez co najmniej 5 lat po powstaniu.
Zdaniem wiceprezydenta Beniamina Dobosza na tego typu inwestycję najlepiej nadają się tereny w sąsiedztwie skate parku na osiedlu spółdzielni Perspektywa, której władze podjęły się dbania o stan techniczny urządzeń.
 
Gdyby jednak ta propozycja nie zyskała przychylności władz wojewódzkich, które podejmują ostateczną decyzję, łomżyński Ratusz gotowy jest wskazać inną lokalizację na miasteczko.
 
Inwestycja miałaby zostać zrealziowana w ramach projektu "Budujemy miasteczka ruchu drogowego", kóry w 85 proc. jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a w 15 ze środków budżetu państwa.
 
W Łomży kilkadziesiąt lat temu istniało niewielkie miasteczko ruchu drogowego przy ul. Dmowskiego, ale pozostawione bez należytej opieki obecnie nie nadaje się do użytku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: