Miasto dofinansuje zakup radiowozów

1 mln zł na zakup nowych radiowozów przekazali w czwartek zachodniopomorskiej policji przedstawiciele władz miasta. Drugie tyle policja dołoży z własnego budżetu. Przetarg odbędzie się za kilka tygodni; nowe, policyjne auta mogą wyjechać na ulice Szczecina w lipcu.
Miasto dofinansuje zakup radiowozów
Zakup nowych pojazdów po połowie sfinansują środki miejskie i pieniądze z budżetu policji; łącznie ma to być nie mniej niż 2 mln zł.

Rzecznik prasowy zachodniopomorskiej policji podkomisarz Przemysław Kimon powiedział PAP, że przetarg na radiowozy zostanie ogłoszony za około miesiąc. Trwają prace nad jego przygotowaniem - dodał Kimon.

"Policja chce kupić od 30 do 32 radiowozów w zależności od ich cen. W większości będą to oznakowane auta. Wyruszą one na szczecińskie ulice jeszcze w lipcu" - powiedział Kimon.

Szczecińska policja dysponuje 166 pojazdami; 90 to oznakowane samochody, 43 nieoznakowane, a 33 to motocykle, łodzie, motorowery i pojazdy specjalne. Średni wiek policyjnych samochodów osobowych to 8,4 lata, furgony liczą średnio 7,3 lata.

Od 2006 r. miasto Szczecin przekazało policji ponad 18 mln zł. Pieniądze dofinansowały głównie remonty komisariatów, zakup radiowozów, ale także telefonów komórkowych dla dzielnicowych.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE