PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto i gmina Łomża będą współpracować z Agencją Rozwoju Przemysłu

  • PAP/AH    13 kwietnia 2018 - 17:28
Miasto i gmina Łomża będą współpracować z Agencją Rozwoju Przemysłu
Łomża obchodzi w 2018 r. 600-lecie nadania praw miejskich (fot. UM Łomża)

Przygotowanie terenów pod inwestycje i działanie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości - to niektóre elementy zawartego w piątek (13.04)  porozumienia miasta i gminy Łomża (Podlaskie) z Agencją Rozwoju Przemysłu.
  • Agencja Rozwoju Przemysłu realizuje projekt, który zakłada zwiększenie wykorzystania potencjału małych i średnich miast. 
  • Łomża, która obchodzi w 2018 r. 600-lecie nadania praw miejskich, jest pierwszym miastem w tym projekcie. 
  • ARP dostrzegła potencjał możliwości rozwoju miasta i gminy Łomża. 

Agencja podkreśliła, że umowa jest realizacją "pierwszej fazy projektu Agencji Rozwoju Przemysłu, który zakłada zwiększenie wykorzystania potencjału małych i średnich miast".

Podkreślono, że Łomża będzie jednym z pierwszych miejsc "rozpoznawanych" przez Agencję Rozwoju Przemysłu, aby aktywizować właśnie małe i średnie miasta.

"ARP stawia sobie za zadanie wykorzystanie zainteresowania przedsiębiorców powierzchniami biurowymi z dobrą infrastrukturą komunikacyjną i na znacznie lepszych warunkach użytkowania. Takie działania pozwolą na zmniejszenie bezrobocia oraz odpływu mieszkańców ze średnich miast" - podano w komunikacie.

Zaznaczono przy tym, że te kwestie są "szczególnie ważne" w regionie łomżyńskim, gdzie pracy nie ma ok. 6,5 tys. osób z wykształceniem średnim i wyższym, a - jak to określono - to "potencjalne kadry dla firm sektora nowoczesnych usług biznesowych".

W spotkaniu uczestniczył prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i wójt gminy Łomża Piotr Kłys - podała ARP.

Agencja poinformowała, że miasto Łomża wyraziło chęć "przygotowania terenów inwestycyjnych pod zabudowę produkcyjno-usługową", a także objęcia tych nowych terenów miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

"Gmina oprócz przygotowania terenów pod inwestycje deklaruje również wsparcie administracyjne, techniczne i doradcze. Działania te pozwolą odpowiedzieć na oczekiwania inwestorów, którym zależy na przygotowanej infrastrukturze. ARP będzie patronować wszystkim tym procesom oraz informować przedsiębiorców o ofercie inwestycyjnej dostępnej w mieście i gminie Łomża" - głosi komunikat.

Prezes zarządu ARP Marcin Chludziński podkreślił, że Agencja dostrzegła potencjał możliwości rozwoju miasta i gminy Łomża. Łomża obchodzi w 2018 r. 600-lecie nadania praw miejskich, a to dobry czas także na szukanie nowych możliwości rozwoju.

- Dostrzegliśmy ten potencjał, czego efektem jest podpisane dzisiaj porozumienie. Agencja Rozwoju Przemysłu to rozpoznawalna marka z doświadczeniem we wspieraniu projektów inwestycyjnych i innowacji. Chcemy się tą wiedzą dzielić, żeby popularyzować miejsca takie jak Łomża - podkreślił, cytowany w komunikacie, prezes Chludziński. Dodał, że "Małe ojczyzny" mają jeszcze sporo niewykorzystanych atutów, tylko dlatego, że przedsiębiorcom brakuje o nich wiedzy", a współpraca z ARP ma to pozwolić zmienić.

ARP SA jest spółką Skarbu Państwa, działa w ramach grupy Polskiego Funduszu Rozwoju.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.