PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto przejmuje zarząd nad halami

  • AW/gdynia.pl    23 maja 2012 - 14:53
Miasto przejmuje zarząd nad halami

Pod obrady czerwcowej sesji Rady Miasta Gdyni skierowany zostanie projekt uchwały, tworzącej warunki prawne do zawarcia nowych umów z pominięciem procedury przetargowej – z dotychczasowymi osobami posiadającymi umowy dzierżawy na terenie zespołu hal targowych.
Jak podaje gdyński magistrat, po podjęciu uchwały przez radę miasta , a więc jeszcze na kilka miesięcy przed zakończeniem obecnych umów, miasto zgłosi gotowość do podpisywania z kupcami nowych umów, z datą ich obowiązywania od stycznia 2013 r.

Zdaniem UM, nowe umowy umożliwią kupcom stabilne funkcjonowanie i prowadzenie działalności gospodarczej na warunkach finansowych analogicznych do obecnych umów.

Z końcem bieżącego roku wygasają umowy z administratorami na hali. Już w 2010 roku magistrat informował kupców, że dla sprawnego administrowania całym zespołem hal musi zostać wyłoniony jeden administrator. Środowisko kupieckie nie zrealizowało tego wymogu i nie porozumiało się.

Od 2013 roku administrację zespołu hal prowadzić będzie miasto. - Zamierzamy  ze środków publicznych prowadzić rewitalizację zespołu hal,  a także w kolejnym okresie budżetowania ubiegać się o pieniądze unijne. Miejska administracja ułatwi  wypełnienie związanych z tym procedur - informuje biuro prasowe UM w Gdyni.

  Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.