PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto źle zbudowało trybunę?

  • PAP    4 maja 2011 - 18:43
Miasto źle zbudowało trybunę?

Prokuratura w Zielonej Górze zajmuje się kwestią bezpieczeństwa na znajdującym się w tym mieście stadionie żużlowym.
Prokuratura w Zielonej Górze sprawdza, czy przy budowie jednej z trybun na stadionie żużlowym w Zielonej Górze doszło do nieprawidłowości w zakresie bezpieczeństwa - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Grzegorz Szklarz.

Trybuna K, na której znajduje się sześć tysięcy miejsc, została zamknięta w niedzielę na mecz Stelmetu Falubaz z Włókniarzem Częstochowa z powodu zagrożenia katastrofą budowlaną.

Wpływ na decyzję prezesa zielonogórskiego klubu Roberta Dowhana o zamknięciu trybuny, miała opinia rzeczoznawcy budowlanego, z której wynika, że rytmiczne skakanie kibiców zagraża jej konstrukcji, a tym samym bezpieczeństwu znajdujących się tam osób.

Winą za zły stan techniczny trybuny kibice obarczyli władze miasta, czemu dali wyraz podczas meczu, kiedy na pierwszym łuku, w pustym sektorze, wywiesili protestacyjne transparenty: "Falubaz bez 1 łuku jest jak żużlowiec bez motoru" czy "Ludzie czynu dziękujemy wam za trybunę".

Doradca prezydenta Zielonej Góry (oceń prezydenta) Tomasz Misiak zapewnił jednak, że miasto będzie zabiegać o doprowadzenie do uruchomienia i naprawienia trybuny. - Zbieramy dokumentację w tej sprawie. W tym tygodniu odbędą się też spotkania z ludźmi odpowiedzialnymi za budowę trybuny i wtedy będziemy podejmować decyzje - zaznaczył.

Najbliższy mecz u siebie Stelmet Falubaz rozegra 22 maja z Unią Leszno. - Dopóki nie otrzymamy ekspertyzy budowlanej, w której zagwarantowane będzie bezpieczeństwo kibiców, to nie otworzymy trybuny - powiedział rzecznik klubu Marek Jankowski.

Decyzją powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w Zielonej Górze na usunięcie usterek Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który jest zarządcą stadionu, ma czas do końca kwietnia 2012 roku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.