PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto znalazło klubowi inwestorów

  • przegląd mediów    10 czerwca 2010 - 11:53

Za namową katowickiego magistratu działacze stowarzyszenia zarządzającego klubem piłkarskim GKS Katowice zgodzili się przekazać pierwszoligową drużynę spółce zależnej od Centrozapu - CentroPromSport.
Walne zebranie członków SSK GKS Katowice, klubu utrzymywanego głównie przez miasto, podjęło historyczną decyzję. Zapadło rozstrzygnięcie o przekazaniu klubu w ręce spółki akcyjnej. W osobnej uchwale uczestnicy walnego zebrania postanowili także rozwiązać stowarzyszenie z powodu finansowej niewydolności.

Stało się to za namową katowickiego magistratu, któremu udało się nakłonić do przejęcia pierwszoligowej drużyny piłkarskiej spółkę zależną od Centrozapu - CentroPromSport. W perspektywie akcje klubu mogłyby także objąć Energomontaż Południe i Grupa Famur.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza" przekazanie zespołu nastąpi pod trzema warunkami, które wyznaczył katowicki urząd miasta.

- CentroPromSport musi nie tylko spełnić formalne wymogi PZPN-u, czyli przejąć zobowiązania SSK, ale także zaoferować katowickiemu magistratowi przynajmniej 30 procent akcji klubu oraz w ciągu 14 dni oświadczyć, że w statucie spółki znajdzie się zapis o koniecznej jednomyślności udziałowców w sprawie ewentualnej zmiany nazwy lub herbu klubu. O wejściu miasta do spółki muszą zadecydować katowiccy radni na sesji, która prawdopodobnie odbędzie się 21 czerwca - czytamy w "GW"

Stowarzyszenie Sympatyków Klubu GKS Katowice GieKSa oraz Komitet Społeczny Ratujmy GieKSę 2005 wydały oświadczenie po historycznych decyzjach:

"Przy zaangażowaniu Urzędu Miasta Katowice oraz grupy inwestorów, została zawiązana spółka akcyjna, mająca przejąć funkcjonowanie naszego ukochanego klubu. Dokładnie takie były intencje przedstawicieli stowarzyszenia, gdy zwracali się do prezydenta miasta z prośbą o wprowadzenie do klubu kuratora. (...) Pomimo, iż stowarzyszenie nie uczestniczy w rozmowach z przyszłymi inwestorami, jesteśmy pełni zaufania dla władz miasta, które są dla nas gwarantem słuszności podejmowanych decyzji. Ufamy, iż Pan Prezydent Piotr Uszok, zgodnie z zapewnieniami właściwie dobrał partnerów dla klubu, a także zabezpieczył najcenniejsze dla nas rzeczy czyli nazwę, herb, barwy klubowe oraz miejsce rozgrywania spotkań" - napisali kibice GKS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Gość, 2010-06-11 09:34:32

    Czy udziałowcy spółki a przede wszystkim Magistrat zapewni, że tzw. kibice wreszcie zaczną zachowywać jak Kibice tak kochanego klubu? Może Magistrat niech zacznie zajmować się i wydawać pieniądze racjonalnie na infrastrukturę miejską a nie na kolejne zabawki - klub sportowy, europejska stolica k...ultury , etc. a śmieci na byłym dworcu PKS a potem targowisku jak były tak są i to ta europejska kultura, słoma w butach  rozwiń