PARTNER PORTALU
  • BGK

Międzymuzealna gra o sportowych pasjach

  • PAP    11 sierpnia 2012 - 08:49
Międzymuzealna gra o sportowych pasjach

Sportowe pasje dowódcy AK Tadeusza Komorowskiego „Bora” i powstańczego fotografa Eugeniusza Lokajskiego „Broka” są m.in. tematem zadań gry międzymuzealnej „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś Ty”.
Organizuje ją Muzeum Powstania Warszawskiego. Gra jest realizowana we współpracy z Domem Spotkań z Historią, Fundacją Kronenberga Citi Handlowy, Muzeum Niepodległości, Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Woli, Narodową Galerią Sztuki Zachęta oraz Muzeum Historii Polski.

„To już druga edycja gry międzymuzealnej, do udziału w której udało nam się zaprosić osiem instytucji. Wspólnie stworzyliśmy konkurs w formie gry dla rodzin z dziećmi, które przynajmniej część wakacji spędzają w mieście. W tym roku biorąc pod uwagę, że lato zostało zdominowane przez sport – Euro i olimpiadę – postanowiliśmy w różnych placówkach poszukać motywów sportowych” – wyjaśnił kierownik Sekcji Dydaktycznej Muzeum Powstania Warszawskiego Karol Mazur.

Jak zaznaczył celem gry jest stworzenie ciekawej, nie pozbawionej walorów edukacyjnych możliwości spędzenia wolnego czasu dla całej rodziny. By wziąć udział w konkursie, trzeba wejść na stronę www.razdwatrzywarszawiak.pl gdzie znajdują się informacje o projekcie. Można tam także pobrać tzw. kartę pracy z zdaniami konkursowymi.

„Zależało nam, by karta miała atrakcyjną formę graficzną, w postaci komiksu. Można ją wydrukować lub wziąć bezpośrednio w każdej z instytucji uczestniczących w projekcie. Mając kartę trzeba uzbroić się w długopis i zabrać się za rozwiązywanie zadań. Trzeba oczywiście też mieć poświadczoną pieczątką obecność w muzeum, w każdym z nich będą też pracownicy gotowi w razie potrzeby udzielić pomocy. Udostępniamy również mapkę, na której są zaznaczone uczestniczące w konkursie placówki” – powiedział przedstawiciel muzeum.

Zadania w konkursie są podzielone na dwie kategorie wiekowe – dla dzieci powyżej pięciu lat i powyżej 10 lat.

<!-- pagebreak //-->×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.