PARTNER PORTALU
  • BGK

Międzynarodowe szkolenie strażaków

  • JL    28 września 2010 - 10:46

Ponad 170 strażaków z woj. podlaskiego i sąsiednich oraz przedstawiciele służb ratowniczych z Litwy, Białorusi, Federacji Rosyjskiej i Ukrainy weźmie udział w polsko-norweskich warsztatach ratowniczych w Rajgrodzie.
Sympozjum jest elementem projektu „Najlepsze praktyki. Transfer wiedzy między norweskimi i polskimi służbami ratowniczymi”, realizowanego przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Wśród prelegentów przewidziani są instruktorzy z Ośrodka Szkolenia Obrony Cywilnej w Starum, gdzie od początku tego roku szkolą się podlascy strażacy w ramach tego samego projektu. Ta cześć przedsięwzięcia przewiduje przeszkolenie w Norwegii ponad 200 strażaków z woj. podlaskiego.

Działania dotyczą taktyki działań ratowniczo-gaśniczych, ratownictwa ekologiczno-chemicznego, działania w strefie zadymienia, ratownictwa technicznego z wykorzystaniem sprzętu hydraulicznego i pneumatycznego czy działania poszukiwawczo-ratowniczego pod wodą.

Warsztaty zaplanowano na 28-30 września. Przedsięwzięcie jest realizowane przy wsparciu z Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.