PARTNER PORTALU
  • BGK

Międzyzdroje, Festiwal Gwiazd: impreza potrwa od środy do soboty

  • PAP/MN    29 czerwca 2016 - 10:38
Międzyzdroje, Festiwal Gwiazd: impreza potrwa od środy do soboty

Tradycyjnie już punktem, który przyciąga największą liczbę fanów, będzie gala odciśnięcia dłoni na Alei Gwiazd (fot. wikipedia.org)

• Około 70 gwiazd ekranu, sceny i estrady zjedzie do nadmorskich Międzyzdrojów (Zachodniopomorskie), gdzie dziś (29 czerwca) rusza 21. Festiwal Gwiazd.
• Wydarzenie zainauguruje "Śpiewnik Pana Wasowskiego" u udziałem Justyny Steczkowskiej i Wojciecha Malajkata.
• Od początku istnienia Festiwalu Gwiazd swój ślad pozostawiło w Międzyzdrojach ponad 150 artystów.
Spektakl muzyczny Teatru Syrena, który otworzy tegoroczny Festiwal, powinien przypaść w szczególności do gustu fanom Kabaretu Starszych Panów. Justyna Steczkowska i Wojciech Malajkat wykonają bowiem niezapomniane przeboje "Bo we mnie jest sex", "Kaziu zakochaj się", czy "Wesołe jest życie staruszka".

Festiwalowe sceny będą gościły także Katarzynę Żak, która wystąpi z recitalem "Bardzo przyjemnie jest żyć!", a także Piotra Machalicę, który zaprezentuje utwory z płyty "Piaskownica". Nie zabraknie także występu Patrycji Markowskiej.

Publiczność, która od lat licznie przybywa na festiwal, będzie miała szansę zobaczyć również spektakle teatralne. W tym roku przygotowano m.in. "Dajcie mi tenora!" Teatru Capitol, "Godzina spokoju" Teatru Kwadrat, czy "ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia" w reż. Emiliana Kamińskiego.

Czytaj też: W Warszawie letnie koncerty plenerowe z Chopinem

Tradycyjnie już punktem, który przyciąga największą liczbę fanów, jest gala odciśnięcia dłoni na Alei Gwiazd. W tym roku swoje odciski pozostawią m.in. Justyna Steczkowska, Ewa Szykulska, Marian Dziędziel i Zbigniew Wodecki.

Po zakończeniu gali odciśnięcia dłoni Zbigniew Wodecki zaprezentuje swoje największe przeboje, które wpisały się w kanon polskiej piosenki.

W programie imprezy znalazły się także plenerowe nocne pokazy filmów, na których wyświetlone zostaną m.in. "Moje córki krowy" i "Dziewczyny do wzięcia". Nie zabraknie także specjalnych sesji, na których gwiazdy chętnie rozdają swoje autografy.

Czytaj też: Olsztyn. Wystawa z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski

"Nowością w tym roku będzie przyznanie tytułu Idola publiczności" - powiedziała Alicja Myśliwiec zaangażowana w Festiwal Gwiazd. "To ukłon w stronę festiwalowej publiczności, która wcześniej zgłosiła swoje propozycje do plebiscytu i w głosowaniu wybrała Natalię Sikorę, która otrzyma wyróżnienie" - dodała Myśliwiec.

Od początku istnienia Festiwalu Gwiazd swój ślad pozostawiło w Międzyzdrojach ponad 150 artystów, głównie aktorów, wśród nich: Beata Tyszkiewicz, Krystyna Janda, Bogusław Linda, Janusz Gajos, Zbigniew Preisner, Krzysztof Kieślowski, Gustaw Holoubek. Od kilku lat artyści honorowani są również pomnikami ustawianymi wzdłuż Alei Gwiazd. Są tam pomniki m.in. Krzysztofa Kolbergera, Gustawa Holoubka i Jana Machulskiego.

Festiwal potrwa do soboty 2 lipca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.