PARTNER PORTALU
  • BGK

Miejska kampania z „Tangiem” w tle

  • PAP    1 października 2011 - 12:35
Miejska kampania z „Tangiem” w tle

W ramach miejskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej "Obudź się" gorzowska młodzież od 2 października będzie oglądać "Tango" Sławomira Mrożka w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.
Premiera spektaklu na podstawie dramatu Sławomira Mrożka, który wyreżyserował Rafał Matusz, zaplanowana jest na sobotni wieczór. Premiera młodzieżowa odbędzie się w niedzielę.

Głównym bohaterem jest Artur - antybuntownik, który pragnie porządku świata. Toczy on spór ze Stomilem, który jest dzieckiem "Solidarności", pamięta czasy walki o wolność i Europy podzielonej kulturowo na dwa obozy.

Spektakl porusza kwestie hierarchii wartości oraz konfliktu pokoleń.

Po obejrzeniu sztuki młodzi gorzowianie będą pisać eseje o swoich wrażeniach.

- Nasz teatr proponuje młodzieży dramaty znane choćby ze szkoły, ale w nowej, współczesnej wersji. To ciekawa alternatywa spędzania czasu, bo pobudza wyobraźnię, w twórczy sposób przestrzega przed złymi wyborami - powiedziała rzecznik urzędu miasta w Gorzowie, Anna Zaleska.

Kampania "Obudź się" odbywa się w Gorzowie po raz dziewiąty. To działanie profilaktyczne, które promuje wśród młodzieży zdrowy, wolny od nałogów styl życia i mobilizuje ją do rozwijania swoich talentów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.