PARTNER PORTALU
  • BGK

Miejski monitoring pomaga łapać przestępców

  • AW    7 stycznia 2011 - 13:05
Miejski monitoring pomaga łapać przestępców

Ponad 3300 interwencji zgłosili pracownicy miejskiego monitoringu w Radomiu w ubiegłym roku. To o 459 interwencji więcej niż w 2009 roku. Priorytetowym zadaniem teraz ma być modernizacja i „uszczelnienie” tego systemu.
Obecnie radomia "pilnuje" 61 kamer połaczonych w sieć miejskiego monitoringu. System monitoringu miejskiego w radomiu podzielony jest na 8 stanowisk i obsługiwany jest przez przeszkolonych pracowników Biura Ochrony Urzędu Miejskiego.

Bezposrednia łączność telefoniczną z Policją i Strażą Miejską,  pozwala na podjęcie natychmiastowych działań  i zatrzymanie sprawców, często na gorącym uczynku. Tak było w ubiegłym roku.

Ujawniono i zatrzymano 35 sprawców  nprzestępstw, w tym: znieważenie funkcjonariusza (4 przypadki), jazdy w stanie nietrzeźwym (6), rozbójów (2), niszczenia mienia (9), kradzież (7), bójek i pobić (7). Ujawniono i zatrzymano ponadto 1907 sprawców wykroczeń, głównie drogowych, porządkowych i zakłócających porządek publiczny.

Dzięki kamerom można było szybciej reagować w sytuachjach zagrozenia zdrowia i życia mieszkanców. wzywano karetki do osób leżacych, zgłaszano awarie oswietlenia a nawet interweniowano w sprawie wiszacych sopli.

Priorytetowym zadaniem władz miasta na  2011 rok  ma być modernizacja  i „uszczelnienie” tego systemu monitoringu. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.