Miejski monitoring w tym mieście stawiany za wzór

W Polsce nie ma sobie równych. Konkuruje jedynie z tym, który działa w stolicy. Radomski system monitoringu miejskiego- po kontroli NIK- u- stawiany jest za wzór.
Miejski monitoring w tym mieście stawiany za wzór

Zarzuty Najwyższej Izby Kontroli dotyczą najczęściej organizacji i godzin pracy monitoringu oraz wykorzystywania zapisu z kamer do karania kierowców, kórzy nieprawidłowo parkują. Takie mankamenty ma większość systemów w Polsce.

Inaczej jest Radomiu. Tu monitoring działa bez zarzutu i - jak mówi Rafał Czajkowski, sekretarz miasta - właśnie za to samorząd został pochwalony. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy - dzięki zainstalowanym kamerom - podjęto przeszło 2 tysiące 200 interwencji. Trzy czwarte z nich należało do Straży Miejskiej i dotyczyło przywrócenia porządku, udzielenia pierwszej pomocy oraz ujęcia przestępcy na "gorącym uczynku".

Jak wynika z raportu NIK Radom jest przykładem wzorowej współpracy wszyskich służb, w tym policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego.

Monitoring działa od 16 lat. System tworzy 67 kamer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Poszerzenie segregacji to dobry kierunek rozwoju zagospodarowań odpadów komunalnych. Nie wystarczy jednak komunikacja w jedna stronę, czyli ulotka. Potrzebne jest kontrolowanie segregacji przy przekazywaniu odpadów w punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, najlepiej w kompleksowym PSZOK. Ka...żda edukacja jest skuteczna, gdy uruchomimy interakcje, gdy obie strony wypowiadają się. Dostawca odpadów wypowiada się przychodząc z odpowiednimi torbami, odbiorca sprawdza, zwracając uwagę na błędy i dostawca unika błędów w przyszłości. Tego typu edukacja praktyczna musi być opłacalna dla obu stron. Nad tym powinni posłowie deliberować. Co robić, abyśmy doskonalili segregację w gospodarstwach domowych, korygowaną przy odbiorze? Wtedy osiągniemy cele ustawy śmieciowej, gdy wszyscy więcej uwagi poświęcimy odpadom komunalnym w domach i na styku następnych aktywności gospodarczych. Tymczasem szukamy jakichkolwiek zmian, znacząco nie posuwając sprawy w kierunku lepszej praktyki. rozwiń

w.potega@neostrada.pl, 2014-07-01 14:08:42 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE