PARTNER PORTALU
  • BGK

Miejski monitoring w tym mieście stawiany za wzór

  • Polskie Radio    30 czerwca 2014 - 21:39
Miejski monitoring w tym mieście stawiany za wzór

W Polsce nie ma sobie równych. Konkuruje jedynie z tym, który działa w stolicy. Radomski system monitoringu miejskiego- po kontroli NIK- u- stawiany jest za wzór.
Zarzuty Najwyższej Izby Kontroli dotyczą najczęściej organizacji i godzin pracy monitoringu oraz wykorzystywania zapisu z kamer do karania kierowców, kórzy nieprawidłowo parkują. Takie mankamenty ma większość systemów w Polsce.

Inaczej jest Radomiu. Tu monitoring działa bez zarzutu i - jak mówi Rafał Czajkowski, sekretarz miasta - właśnie za to samorząd został pochwalony. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy - dzięki zainstalowanym kamerom - podjęto przeszło 2 tysiące 200 interwencji. Trzy czwarte z nich należało do Straży Miejskiej i dotyczyło przywrócenia porządku, udzielenia pierwszej pomocy oraz ujęcia przestępcy na "gorącym uczynku".

Jak wynika z raportu NIK Radom jest przykładem wzorowej współpracy wszyskich służb, w tym policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego.

Monitoring działa od 16 lat. System tworzy 67 kamer.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • w.potega@neostrada.pl, 2014-07-01 14:08:42

    Poszerzenie segregacji to dobry kierunek rozwoju zagospodarowań odpadów komunalnych. Nie wystarczy jednak komunikacja w jedna stronę, czyli ulotka. Potrzebne jest kontrolowanie segregacji przy przekazywaniu odpadów w punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, najlepiej w kompleksowym PSZOK. Ka...żda edukacja jest skuteczna, gdy uruchomimy interakcje, gdy obie strony wypowiadają się. Dostawca odpadów wypowiada się przychodząc z odpowiednimi torbami, odbiorca sprawdza, zwracając uwagę na błędy i dostawca unika błędów w przyszłości. Tego typu edukacja praktyczna musi być opłacalna dla obu stron. Nad tym powinni posłowie deliberować. Co robić, abyśmy doskonalili segregację w gospodarstwach domowych, korygowaną przy odbiorze? Wtedy osiągniemy cele ustawy śmieciowej, gdy wszyscy więcej uwagi poświęcimy odpadom komunalnym w domach i na styku następnych aktywności gospodarczych. Tymczasem szukamy jakichkolwiek zmian, znacząco nie posuwając sprawy w kierunku lepszej praktyki.  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: