PARTNER PORTALU
  • BGK

Miejskie ćwiczenia obronne pod kryptonimem „Kobra 2011”

  • GK/wloclawek.pl    27 września 2011 - 12:59

W czwartek, 29 września, przeprowadzone zostaną we Włocławku ćwiczenia obronne pod kryptonimem „Kobra 2011”.
Podczas ćwiczeń Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego będzie współdziałał ze służbami, inspekcjami, strażami i miejskimi jednostkami organizacyjnymi w zakresie planowania i organizowania skutecznego przeciwdziałania rozwojowi zdarzeń kryzysowych i usuwania ich skutków w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa oraz działań terrorystycznych.

Ćwiczenia będą podzielone na dwa etapy. Pierwszy odbędzie się w najbliższy czwartek w godz. 9.00-15.00. Przeprowadzony zostanie trening sztabowego Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego połączony z epizodem praktycznym, obejmującym działanie służb miejskich podczas awarii na Wydziale Produkcji Chloru w Anwil S.A., z wydostaniem się środka trującego poza granice zakładu.

Nastąpi także sprawdzenie działania systemów wczesnego ostrzegania oraz wykrywania i alarmowania. W godz. 11.00-13.00, w ramach powyższych ćwiczeń, w zakładach Anwil S.A. uruchomione zostaną syreny alarmowe.

Drugi etap ćwiczeń odbędzie się 25 października br., w godz. 9.00-15.00. Wówczas przeprowadzony będzie trening sztabowego Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego połączony z referowaniem postawionych zadań związanych z osiąganiem wyższych stanów gotowości obronnej. Odbędą się także zajęcia praktyczne związane z uruchomieniem na obszarze miasta akcji doręczania kart powołania (akcja kurierska).

Głównym celem ćwiczeń jest sprawdzenie przyjętych rozwiązań wynikających z „Planu Operacyjnego Funkcjonowania Miasta Włocławka w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny” oraz dokumentacji stałego dyżuru prezydenta miasta. Sprawdzony zostanie także stan przygotowania kadry kierowniczej i pracowników bezpośrednio wykonujących zadania obronne oraz związane z funkcjonowaniem stałego dyżuru prezydenta miasta w miejskich jednostkach organizacyjnych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.